• Papież Franciszek w Nowym Jorku, w katedrze świętego Patryka
  Papież Franciszek modlił się w Nowym Jorku za muzułmanów, którzy zginęli w Mekce. Ponad 700 osób straciło życie a 800 zostało rannych w wyniku stratowania przez tłum w czasie tradycyjnej pielgrzymki do Mekki. 
 • Tragedia pod Mekką. Setki zadeptanych pielgrzymów
  Gwałtownie rośnie liczba stratowanych na śmierć pielgrzymów pod Mekką. Najnowsze dane saudyjskiej obrony cywilnej mówią o co najmniej 453 ofiarach. Ponad 700 osób zostało rannych.
 • Uczestnicy pielgrzymki do Mekki
  Muzułmanie z całego świata przyjeżdżają do świętego miejsca islamu, aby wziąć udział w pielgrzymce , do której jest zobowiązany każdy wyznawca. Hadżdż potrwa od 22 do 26 września. W tym roku pielgrzymów ochrania 100 tys. policjantów.
 • Katastrofa budowalana w Mekce
  Katastrofa budowlana w Mekce, w wyniku której zginęło 107 osób, nie będzie miała wpływu na pielgrzymkę muzułmanów do świętego miasta Islamu. Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel władz Arabii Saudyjskiej powiedział, że hadżdż odbędzie się zgodnie z planem. Zniszczenia w Wielkim Meczecie natomiast zostaną usunięte w ciągu kilku dni.
 • Pielgrzymka do Mekki to jeden z filarów islamu i obowiązek każdego muzułmanina
  Dzisiaj otwierają się bramy niebios, a Allah słucha modlitw wiernych. Zwłaszcza tych, którzy wdrapią się na świętą górę Arafat, gdzie Mahomet wygłosił najważniejsze ze swoich kazań. W tym roku na hadżdż - świętą pielgrzymkę, będącą obowiązkiem muzułmanina - przybyły tam dwa miliony pielgrzymów ze 181 krajów. Zobacz, jak wyglądają najważniejsze dni w życiu każdego wyznawcy islamu.