• Kamera telewizyjna, zdjęcie ilustracyjne.
  Zapowiedź postawienia zarzutów operatorowi TVN Piotrowi Wacowskiemu obiegła – dosłownie – cały świat. Prokuratura Krajowa po kilku godzinach stwierdziła, że „przedwczesne jest stawianie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 r., i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze”. Zasadne nadal jest pytanie, czy w ogóle takie zarzuty miałyby szanse się ostać w sądzie, czy też jest to jedynie forma ataku na media.
 • Prof. Wiesław Godzic
  - Ciekaw jestem, jak zdaniem śledczych, miał się zachowywać dziennikarz, który znalazł się w otoczeniu tych konkretnych osób? Czy byłby dla nich wiarygodny, gdyby odmówił podniesienia ręki w geście nazistowskiego pozdrowienia? - zastanawia się medioznawca prof. Wiesław Godzic w rozmowie z dziennikiem.pl
 • Brama obozu Auschwitz II-Birkenau
  Śledczy z Oświęcimia przekazali prokuraturze rejonowej Kraków Krowodrza sprawę trzech nastolatek, które przy bramie głównej byłego niemieckiego Auschwitz II-Birkenau wykonywały gest nawiązujący do nazistowskiego pozdrowienia – podali w poniedziałek śledczy.
 • Neonazista
  Tatuaże, hajlowanie, homofobia, tort ze swastyką. Po trzech latach od słynnego "Idziemy po was" ministra Sienkiewicza prokuratura postawiła zarzuty ponad stu faszyzującym kibicom w Białymstoku – pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Janusz Korwin-Mikke
  Janusz Korwin-Mikke uznał, że nowy system, który pozwoli obywatelom Unii podróżować po Wspólnocie jednym biletem, jest błędem. By przekonać do swych racji europarlament, najpierw użył hitlerowskiego sloganu, a potem "hajlował".