• Kobieta zasłania usta
  To problem stary, jak ludzkość. We wczesnym judaizmie bywał powodem do rozwodu, a w Islamie pretekstem, by zakazać wejścia do świątyni. Dziś nieświeży oddech nie musi wcale oznaczać samotności i odrzucenia. Współczesna medycyna dysponuje bowiem kilkoma skutecznymi sposobami w walce z halitozą. Jak zdiagnozować, poznać przyczynę i pozbyć się nieświeżego oddechu? Przeczytaj.
 • Winna kiepska higiena?
  Halitoza, przypadłość objawiająca się nieprzyjemnym zapachem z ust, może skutecznie pokrzyżować życie towarzyskie, uczuciowe, a nawet stać się źródłem kompleksów i zaburzeń lękowych. Szacuje się, że problem dotyczy nawet 1 na 4 osoby. Tymczasem z halitozą można dziś skutecznie walczyć. I to na kilku frontach jednocześnie. Podstawą jednak jest poznanie źródła halitozy. Co warto wiedzieć?
 • kobieta nos oddech
  Halitofobia, czyli lęk przed nieświeżym oddechem oraz pseudohalitoza, czyli chorobliwe wręcz przekonanie o nieprzyjemnym zapachu z ust - to coraz częstsze problemy, z którym muszą zmagać się Polacy. Presja posiadania ciągle świeżego, pachnącego miętą oddechu sprawia, że rośnie liczba osób mających na jego punkcie obsesję.
 • Dolegliwości jamy ustnej
  Dokucza ci dziwny zapach z ust, nadżerki w ustach nie goją się, a zęby kruszeją? Niektóre objawy stomatologiczne mogą nie być tak niewinne, jak myślisz, co więcej – mogą być informacją na wagę złota o twoim stanie zdrowia.
 • Kobieta zasłania usta
  Przykry zapach z ust utrudnia Ci życie, krępuje i zawstydza? Jeśli po umyciu zębów problem nie znika, może to być coś więcej niż tylko kanapka z makrelą zjedzona na lunch – schorzenia jamy ustnej lub nawet całego organizmu. Przeczytaj tekst i sprawdź, co może oznaczać nieświeży oddech i jak się go pozbyć raz na zawsze.
 • Przyczyny nieświeżego oddechu
  Statystyki mówią, że nawet połowa z nas cierpi z powodu nieświeżego oddechu. Czy wystarczy zainwestować w odświeżające cukierki, by pozbyć się przykrego zapachu z ust?
 • Co powoduje nieświeży oddech?
  Halitoza to fachowe określenie brzydkiego zapachu z ust. Nieświeży oddech jest wyczuwalny dla najbliższego otoczenia. Wiele osób stara się zatuszować nieprzyjemny zapach żuciem gumy miętowej czy zastosowaniem odświeżaczy do ust. To jednak doraźne rozwiązanie, które nie sprawdzi się na dłuższą metę. Aby skutecznie pozbyć się objawów halitozy, należy odkryć źródło problemu.
 • Jeśli przykry zapach z ust mimo zachowywania zasad higieny nie ustępuje, należy poradzić się lekarza
  Ten problem dotyczy nawet co trzeciego Polaka. Nieprzyjemny zapach z ust utrudnia codzienne funkcjonowanie, odświeżacze nie zawsze pomagają, podobnie jak żucie miętowej gumy. Nie każdy jednak wie, że może to być objaw rozwijającej się skrycie choroby.