• Rosyjska fregata
  Rosyjska marynarka wojenna rozpoczęła wyposażanie swych okrętów w nowe systemy 5P-42 Filin (ros. Puchacz), które mogą wywoływać u wrogów halucynacje i zaburzenie widzenia - poinformował w środę brytyjski dziennik "The Times".
 • Wirus ebola
  Zakażenie wirusem Ebola pozostawia długotrwały uszczerbek na zdrowiu - twierdzą eksperci Narodowych Instytutów Zdrowia w USA. Badali oni ludzi, którzy przeżyli infekcję w Liberii.
 • Trawka
  Ataki agresji i ciężkie halucynacje - to coraz częstsze skutki palenia marihuany. Czescy naukowcy ostrzegają, że dzisiaj narkotyk jest kilkanaście razy silniejszy, niż w latach sześćdziesiątych.
 • Schizofrenię powoduje uszkodzony "przełącznik" w mózgu
  Urojenia, halucynacje, słyszenie głosów i inne objawy psychotyczne, charakterystyczne dla schizofrenii, mogą być spowodowane wadliwym "przełącznikiem" w mózgu, który sprawia, że chorzy nie są w stanie odróżnić swoich wewnętrznych myśli od obiektywnej rzeczywistości.
 • "Połączenia" Micaëla Reynaud. Wideo falujących twarzy
  Niby nie jest to nic szczególnego, bo wideo powstało z nałożenia na siebie wielu zdjęć twarzy. Ale efekt, jaki osiągnął Francuz Micaël Reynaud, jest niesamowity i - jak stwierdził jeden z blogerów - może przypominać halucynacje. Zobacz - gwarantujemy, że nie mrugniesz!
 • Picie dużej ilości kawy może wywoływać halucynacje
  Jeśli zdarza ci się wypić więcej niż pięć mocnych kaw w ciągu dnia, nie dziw, że słyszysz głosy, których tak naprawdę nie ma. Australijscy naukowcy udowodnili, że duża dawka kofeiny może wywołać halucynacje słuchowe.