• Michał Cieślak
  Dziennikarz "Super Expressu" Andrzej Kostyra poinformował na jednym z portali społecznościowych, że ktoś prawdopodobnie próbował wymusić haracz na Michale Cieślaku. W nocy z piątku na sobotę w Radomiu podpalono cztery samochody, które należały do boksera i jego najbliższych.
 • Andrzej Gołota
  100 tysięcy dolarów - tyle musiał zapłacić Andrzej Gołota gangsterom. Gdyby tego nie zrobił, to jego walka z Timem Witherspoonem nie doszłaby do skutku, a cała gala zakończyłaby się wielkim skandalem.
 • Polskie pieniądze - stuzłotówki
  W PO nie ma żadnych haraczy od posad w spółkach i radach nadzorczych - zapewnia szef klubu Rafał Grupiński. Polityk odniósł się do informacji "Gazety Wyborczej". Ta ujawniła, że każdy, kto dzięki Polskiemu Stronnictwu Ludowemu dostał pracę w urzędzie podlegającym politycznej kurateli, musi płacić partii 3 procent od swojej pensji.
 • Dobry sprzęt elektroniczny jest drogi. Teraz będzie jeszcze droższy, bo ZAiKS i inne organizacje twórców chcą nałożyć haracz na każdego, kto chce korzystać z elektronicznych gadżetów. Ich zdaniem, to zrekompensuje szkody, które twórcy ponoszą na pirackich filmach i muzyce używanych przez posiadaczy urządzeń.
 • Plik stuzłotowych banknotów
  Takiej sprawy w Polsce nie było. Gdy część pieniędzy, które Kraśnik dostał z Norwegii na budowę centrum współpracy z Ukrainą trafiły do kieszeni byłego burmistrza, władze w Oslo zażądały zwrotu całej sumy i odsetek. Miasto będzie musiało zapłacić miliony złotych.
 • Śledczy sprawdzają, czy policjanci z gdańskiego CBŚ stworzyli grupę przestępczą, która zajmowała się ściąganiem haraczy - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta nieoficjalnie dowiedziała się, że z tym śledztwem związek może mieć dymisja naczelnika Centralnego Biura Śledczego w Gdańsku, Przemysława Zycha.
 • Telewizyjny monopol spółdzielni
  Miliona złotych zażądała spółdzielnia mieszkaniowa w Leżajsku za wejście na jej teren nowego operatora kablowego. Ta sprawa nie jest wyjątkiem. Firmy coraz częściej skarżą się na właścicieli budynków, że blokują konkurencję.