• 10. "Iron Man 3" – 1,215 miliarda dolarów
  Ledwie trzy tygodnie po premierze, superprodukcja "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" stała się czwartą najbardziej dochodową w historii. Siódma część sagi zarobiła już 1,535 miliarda dolarów, a ta kwota z pewnością jeszcze wzrośnie, gdy dzieło J.J. Abramsa wejdzie do kin w Chinach (to drugi, co do wielkości, rynek świata). Oto, jak obecnie przedstawia się pierwsza dziesiątka globalnego zestawienia najbardziej kasowych filmów wszech czasów.
 • "Gwiezdne wojny" pokonały "Harry'ego Pottera"
  Film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" zarobił w piątek w USA 100 milionów dolarów.
 • 1. "Avatar" – 2,78 miliarda dolarów
  "Jurassic World" idzie przez światowe kina jak burza. Dzieło Colina Trevorrowa przegoniło właśnie w globalnym box office wszech czasów "Avengersów", strącając superbohaterów z trzeciej pozycji na podium. Oto najnowsza lista 10 najbardziej dochodowych filmów w historii.
 • 5. "Szybcy i wściekli 7" – 1,32 miliarda dolarów
  Obraz "Szybcy i wściekli 7" okazał się prawdziwym kasowym hitem. Ostatni film z sensacyjnej serii zarobił już na całym świecie 1,32 miliarda dolarów. Tym samym stał się piątą najlepiej zarabiającą produkcją w dziejach kina. Dzieło Jamesa Wana przeskoczyło przebój "Kraina lodu" (1,27 miliarda dolarów) z 2013 roku, ale możliwe, że na tym nie koniec. Oto aktualna lista 10 najbardziej dochodowych filmów w historii:
 • "Kraina Lodu" już 5 na liście najbardziej kasowych filmów w historii
  "Kraina Lodu" jest nie tylko najbardziej dochodową animacją w historii, ale i 5. najlepiej zarabiającym filmem.
 • Iron Man lepszy od Transformersów
  "Iron Man 3" został 5. najlepiej zarabiającym filmem na świecie.
 • Niedoceniony "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I"
  Gwiazda serii o Harrym Potterze, Daniel Radcliffe żałuje, iż Amerykańska Akademia Filmowa nie doceniła przygód czarodzieja.
 • Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II
  Daniel Craig i Harrison Ford jako kowboje walczący z kosmitami, Owen Wilson z Marion Cotillard o północy w Paryżu, wreszcie pożegnalny Harry Potter i Zielona Latarnia prosto z komiksu – tegorocznego lata w polskich kinach na pewno nie można nazwać sezonem ogórkowym. Spośród premier lipca i sierpnia wybraliśmy filmy, które mają szansę zgromadzić przed ekranami największą liczbę widzów. Oto nasze typy na hity...
 • Emma Watson
  15 lipca ostatnia, ósma część opowieści o przygodach młodych czarodziejów z Hogwartu wejdzie na ekrany kin na całym świecie. Trzy dni wcześniej odbyła się w Nowym Jorku druga, po londyńskiej, uroczysta premiera filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II" z udziałem jego gwiazd: Daniela Radcliffe'a (Harry Potter), Ruperta Grinta (Ron Weasley), Emmy Watson (Hermiona Granger), Alana Rickmana (Snape) oraz Toma Feltona (Draco Malfoy).
 • "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II"
  Harry Potter żegna się z fanami. Dziś w Londynie prapremiera ostatniego odcinka cyklu. Bezpośrednią relację z wydarzeń na Placu Trafalgaru można oglądać w internecie.