• Kobieta w bieliźnie
    Ze statystyk wynika, że prawie połowa populacji cierpi z powodu żylaków odbytu. Ale zalewie promil wizyt lekarskich dotyczy tej choroby. Nie leczymy hemoroidów, bo po prostu się wstydzimy pójść z tym do lekarza.
  • Kobieta w toalecie
    Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną?
  • Uwaga na smartfony!
    Wiele osób nie rozstaje się ze swoim smartfonem ani na chwilę, nawet kładzie go przy sobie w czasie snu. To bardzo niepokojący trend, który grozi dotkliwymi dolegliwościami i poważnymi schorzeniami.
  • Hemoroidy
    Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną? Odpowiada dr n. med. Jacek Jesipowicz, chirurg proktolog ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
  • Kobieta trzyma się za plecy
    Hemoroidy to dość powszechna dolegliwość, która według badań dotyka nawet 70% osób powyżej 30. roku życia. Problem w tym, że choroba ta często uznawana jest za temat tabu i wielu pacjentów, zamiast zgłosić się do lekarza, próbuje leczenia powszechnie dostępnymi środkami. Takie podejście może jednak sprawić, że z czasem jedynym rozwiązaniem staje się zabieg chirurgiczny.
  • Kobieta w toalecie
    Hemoroidy to problem wstydliwy, ale bardzo częsty. Z wiekiem ryzyko wystąpienia tej dolegliwości wzrasta – zmaga się z nią co trzeci 30-latek i co drugi 50-latek. Mimo tak dużej powszechności tego schorzenia, dla wielu z nas nadal stanowi ono temat tabu. Niepotrzebnie – przekonują specjaliści i radzą, by lekarza informować już o pierwszych niepokojących objawach. Jest bowiem wiele sposobów na to, by tego problemu pozbyć się szybko i prawie bezboleśnie.
  • Kobieta trzyma ręce na pupie
    Żylaki odbytu to wstydliwa choroba. Wiąże się ona z bólem, nieprzyjemnym świądem i - nieleczona - może powodować poważne powikłania. Dlatego hemoroidów nie wolno lekceważyć.
  • Ból brzucha
    Szacuje się, że nawet co trzeci dorosły ma problemy z hemoroidami, ale niewielu z nich decyduje się na wizytę u lekarza. Niestety, choroba sama nie znika, lecz rozwija się, powodując ból i utrudniając codzienne funkcjonowanie. O tym, co warto wiedzieć o hemoroidach, mówi dr Iwona Radziejowska-Choma, flebolog i specjalistka z zakresu technik skleroterapii, pracująca w Centrum Flebologii.