• Henryk Gołębiewski i Filip Łobodziński w filmie "Podróż za jeden uśmiech" (1972)
  Niezapomniany Poldek z "Podróży za jeden uśmiech", Maniuś Pikador w "Wakacjach z duchami" i Cegiełka ze "Stawiam na Tolka Banana". Jeden z najbardziej charakterystycznych i najbardziej lubianych polskich aktorów, a (być może) jedyny wśród nich monter klimatyzacji Henryk Gołębiewski kończy 15 czerwca 60 lat. Wszystkiego najlepszego!
 • Henryk Gołębiewski
  "W aktorstwie sytuacja jest niepewna, nigdy nic nie wiadomo, dzisiaj się gra, a jutro nie. Stała praca zaś zapewnia stały dochód" - wyznaje Henryk Gołębiewski w rozmowie z dziennik.pl. Aktor tłumaczy, jak udaje mu się łączyć świat filmu z pracą w firmie remontowo-budowlanej.
 • Gwiazdy mówią o swoich majątkach
  Gwiazdy zazwyczaj niechętnie mówią o finansach, gażach i stanie swojego konta. W ostatnim czasie jednak zapanowała moda na medialne zwierzenia znanych osób, którym nie udało się zgromadzić fortuny. O to wyznania polskich artystów, którzy zdecydowali się powiedzieć o swoich majątkach.
 • Show biznes to świat, w którym ludzie bez talentów i osiągnięć są w stanie zarabiać krocie. Z drugiej jednak strony, jest to branża, która mniej zaradnych skazuje na zapomnienie. Taki los spotkał aktora Henryka Gołębiewskiego .
 • Henryk Gołębiewski z żoną
  Gwiazdor kina dla młodzieży z lat 70. powrócił po życiowych kłopotach do filmowego obiegu, ale teraz znów ma nie lada problem.