• Marsz Niepodległości
  Kilka lat temu, chcąc zobaczyć, ile realnie osób uczestniczy w Marszu Niepodległości (nie wierzyłem – skądinąd słusznie – ani organizatorom, ani policji, bo obie strony świadomie kłamały, jedna zawyżając, a druga zaniżając tę liczbę), pojechałem na Saską Kępę, by móc – w samym marszu nie uczestnicząc – przyjrzeć mu się z bliska.
 • Polska poezja w londyńskim metrze
  Wiersze Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta i Adama Zagajewskiego, umieszczone w miejscach przeznaczonych na reklamę w londyńskim metrze, będą od poniedziałku dostarczać pasażerom okazji do zadumy nad życiem w porannym ścisku.
 • Brudziński wytyka wdowie po Herbercie, że poparła Komorowskiego
  Joachim Brudziński odrzuca oskarżenia o zawłaszczanie przez PiS twórczości Zbigniewa Herberta. Nie wydaje uznaje także za zasadny apelu wdowy po wybitnym poecie. "Pani Herbert dała upust swoim przekonaniom politycznym, wchodząc do komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego" - zauważył w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Kamiński: Nie ma podstaw, by oskarżać Tuska o zdradę
  Cytat z wiersza Zbigniewa Herberta został użyty jako maczuga do bardzo ciężkiego oskarżenia - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik w  Radiu ZET Michał Kamiński. Europoseł PJN nie ma także wątpliwości, że "nie ma żadnych podstaw, aby mówić, że Donald Tusk jest zdrajcą".
 • Ministrowie rządu, premier i prezydent Lech Kaczyński
  Poseł Andrzej Dera nie ma wątpliwości. Jego zdaniem Lech Kaczyński został zdradzony przez polski rząd. Polityk uważa, że Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Nie zapomniał też o...TVN24.