• Barack Obama
  Prezydent USA Barack Obama w ramach swej dziesiątej podróży do Azji złoży pod koniec maja historyczną wizytę w Hiroszimie. Będzie pierwszym urzędującym prezydentem USA, który pojawi się w mieście, na które Amerykanie zrzucili  bombę atomową.
 • 70 rocznica ataku na Hiroszimę
  6 sierpnia 1945 to data na stałe wpisana w karty historii. Pierwszy raz użyto wtedy broni atomowej do działań zbrojnych. 6 sierpnia minie 70 lat od ataku atomowego na Hiroszimę.
 • ambulans karetka
  27 osób zostało lekko rannych w wypadku południowokoreańskiego samolotu na lotnisku w Hiroszimie.
 • Lądowanie samolotu
  Samolot pasażerski południowokoreańskich linii Asiana Airlines podczas awaryjnego lądowania wypadł z pasa na lotnisku w Hiroszimie w zachodniej Japonii.
 • Superforteca B-29 "Enola Gay"
  Zmarł ostatni członek załogi bombowca, który zrzucił bombę atomową na Hiroszimę. Theodore Van Kirk, nazywany przez swoich wojennych towarzyszy "Holendrem" zmarł w wieku 93 lat w Stone Mountain w Georgii.
 • Skutki zrzucenia bomb atomowych
  Wykonane przez ekipę Amerykanów i Japończyków nagrania, dokumentujące skutki zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, uznano za ściśle tajne i ukryto na dziesiątki lat. Oryginalne taśmy z obrazem stanu miast po nuklearnej pożodze zostały zarekwirowane przez Amerykanów.
 • Potężne tornado, które przeszło nad przedmieściami Oklahoma City, było silniejsze niż bomba, która w 1945 roku została zrzucona przez Amerykanów na Hiroszimę.
 • B-53 - największa bomba atomowa USA
  Jest 600 razy potężniejsza od bomby zrzuconej na Hiroszimę. Skonstruowano ją blisko 50 lat temu używając 140 kilogramów materiałów wybuchowych oraz uranu, a jej głównym zadaniem miało być niszczenie kryjówek wroga ukrytych głęboko pod ziemią. Ostatnia bomba atomowa B-53 zostanie rozbrojona przez amerykańskich specjalistów. 
 • 64 km – tyle wynosiła wysokość grzyba atomowego
  Za 4 tygodni minie 50 rocznica wybuchu największej w historii bomby jądrowej. Był to największy pokaz siły militarnej ZSRR, który zafundował światu sekretarz Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego – Nikita Chruszczow. Portal Polska.pl porównując konstrukcję radziecką z amerykańską użytą w Hiroszimie stwierdza, że „Car bomba” równoznaczna jest z mocą trzy tysiące razy większą.