Holokaust, polski antysemityzm... Rewelacje prof. Daviesa o zamkniętym spotkaniu w ambasadzie Izraela [ROZMOWA]
07 października 2019![Holokaust, polski antysemityzm... Rewelacje prof. Daviesa o zamkniętym spotkaniu w ambasadzie Izraela [ROZMOWA]](https://webp-konwerter.incdn.pl/eyJmIjoiaHR0cHM6Ly9pbmZvci13ZWItc3RhdGljLWR6aWVu/bmlrLmluY2RuLnBsL2R6aWVubmlrL2RvY3VtZW50cy9EWksw/MDAwMDAwMDAwMDAwNjA5NTYzL2ZpbGVzLzEyNjU0NTgxLXBy/b2Ytbm9ybWFuLWRhdmllcy1mb3QuanBlZyIsInciOjE0MDB9)
- Byłem na tym spotkaniu trudnym człowiekiem, takim trudnym uczniem, który
kwestionuje to, co mówi nauczyciel. Przeszkadzałem, bo z całego
spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem
antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem
antysemitów. Zakrzyczano mnie. Usłyszałem: "Siadaj!" i "polonofil" - tak o spotkaniu z 1974 roku mówi prof. Norman Davies w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.