• Lekarz w maseczce na twarzy
  Do 15 lutego br. odnotowano 48 zgonów z powodu grypy, więcej niż w wielu poprzednich sezonach grypowych, ale szczyt zachorowań może być jeszcze przed nami – ostrzegają eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
 • Szczepienie
  Problem tegorocznej grypy polega na tym, że szczepionka jest nieco mniej skuteczna – mówi PAP prof. Paweł Górski, kierownik I Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jednak – podkreślił – szczepienia przeciwko grypie są konieczne, chyba że są autentyczne przeciwwskazania.
 • Wielki Wąż 2012: "Wyjazd integracyjny"
  Za nami Orły dla najlepszych filmów ostatniego roku. Przed nami Węże dla najgorszych produkcji. Laureatów niechlubnych laurów poznamy już 1 kwietnia (i nie będzie to Prima Aprilis). Zanim to jednak nastąpi przypominamy zwycięzców poprzednich edycji nagród, których filmowcy woleliby nie dostawać… Oto najgorsze polskie filmy ostatnich lat:
 • "Bezwstydny Mortdecai" (reżyseria: David Koepp)
  Festiwal ciekawych premier na ekranach polskich kin trwa. Najwięcej mówi się o oscarowej czarnej komedii Alejandro Gonzáleza Ińárritu – "Birdman czyli (Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy)". Inne debiuty tego tygodnia też mogą widzów zachwycić, choć nie wszystkie…
 • Jan Peszek: Historia to lej, który zasysa, z którego jedni się wydostają, inni bezpowrotnie przepadają
  Gdy myślę o naszym filmie, to od razu staje mi przed oczami Charlie Chaplin, który w jednym ze swoich obrazów żongluje kulą ziemską – mówi Jan Peszek o swojej roli w filmie Łukasza Barczyka "Hiszpanka".
 • Historia pisana wielką literą jest dla Barczyka psikusem i igraszką
  Takiego filmu rzeczywiście w Polsce jeszcze nie było. Imponuje nie tylko rozmach inscenizacyjny "Hiszpanki", ale także rozpasanie myślowe. Zamiast kolejnej czcigodnej laurki historycznej na temat powstania wielkopolskiego, dostajemy rozwibrowaną, niekiedy wręcz frywolną opowieść o walkach spirytystów.
 • "Hiszpanka" filmowym hitem roku 2015?
  "Hiszpanka" to megaprodukcja z międzynarodową obsadą opowiadająca o zapomnianym, jedynym zwycięskim w polskiej historii, Powstaniu Wielkopolskim. Obraz w reżyserii Łukasza Barczyka ma być filmowym wydarzeniem roku 2015. Premiera już 23 stycznia.
 • wirus grypa epidemia
  Słynna "hiszpanka", grypa, której wirus zabił na początku XX wieku 50 milionów osób na świecie, zaczęła rozprzestrzeniać się nie we Francji - jak przez lata sądzono - tylko w Hiszpanii. Do takich wniosków doszli naukowcy madryckiego Uniwersytetu Complutense, Narodowego Instytutu Zdrowia, Baskijskiego Muzeum Historii Medycyny oraz uniwersytetu z Arizony.
 • "Los Escotes de Alicia"
  31-letnia hiszpańska inżynier odkryła sposób na zwiększenie ilości odwiedzin na jej blogu. Kobieta przyciąga rzeszę internautów przy pomocy... biustu. Sprytna blogerka każdy wpis wzbogaca nową fotografią dużych piersi... Zobacz galerię!
 • Crispin Glover w polskim filmie "Hiszpanka"
  "Hiszpanka" – taki tytuł będzie nosił nowy film Łukasza Barczyka. Jedną z głównych ról zagra w nim amerykański aktor Crispin Glover, znany m.in. z ról w "Powrocie do przyszłości", "Dzikości serca", "Skandalista Larry Flynt".