• Czabański
  W programie "Gość Wiadomości" emitowanym w sobotni wieczór w TVP Info Danuta Holecka stwierdziła, że są ludzie, którzy chcą, by wróciła do mediów publicznych "taka sytuacja, że ta jedna słuszna narracja będzie przekazywana widzom". Szef Rady Mediów Narodowych uspokajał ją, aby się nie bała.
 • Jerzy Owsiak
  Tegoroczny festiwal Pol'and'Rock właśnie się zakończył. Jerzy Owsiak w pełnym przekleństw wystąpieniu krytykował polityków. "Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***, po co?! Od*** się od Westerplatte!" - krzyczał. Tymczasem lokalna policja zapowiada, że przyjrzy się temu wystąpieniu i sprawdzi, czy wszcząć postępowanie w tej sprawie.
 • Jarosław Kaczyński
  Kiedy tydzień temu w "Rzeczpospolitej" ukazał się krytyczny wobec mediów publicznych list otwarty Roberta Mazurka do Danuty Holeckiej, kierowniczki redakcji "Wiadomości", Michał Karnowski wystąpił z charakterystycznym wnioskowaniem: "Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ludzie chcący uchodzić za tzw. prawicę umiarkowaną (akceptowaną przez III RP?) z aż taką wściekłością regularnie atakują te media, które w bitwie o Polskę jednoznacznie stają po stronie prawdy".
 • Danuta Holecka
  "Droga Danuto, rozmawialiśmy kilka razy i byliśmy wtedy na ty, więc wybacz familiarność, ale w końcu, jak to między dziennikarzami. Bo jesteś dziennikarką, prawda? Upewniam się, bo z telewizora trudno wywnioskować" - takimi słowami w liście otwartym do Danuty Holeckiej, szefowej "Wiadomości" zwraca się Robert Mazurek.
 • Danuta Holecka
  Danuta Holecka została powołana na stanowisko szefowej "Wiadomości" – podał w środę nieoficjalnie portal DoRzeczy.pl.
 • Jurek Owsiak
  "Złożyliśmy skargę do KRRiT w związku z opublikowaniem w TVP Info animacji "plastusie" – powiedział na konferencji prasowej Jerzy Owsiak. Odniósł się też do "Wiadomości" TVP, emitowanych tam materiałów i jednej z prowadzących. - "Kiedy przyjeżdżałem na Pl. Powstańców, Danuta miała łzy w oczach, gdy mówiliśmy o orkiestrze. Nie wiem, co się dzieje w tym gmachu. Jak można ciepłych ludzi tak zmienić, by podpisywali się pod przekazem, który stamtąd dziś wychodzi".
 • Roman Giertych
  Adwokat Roman Giertych poinformował na Twitterze, że wystąpił z wnioskami o zadośćuczynienie wobec dziennikarzy TVP, którzy jego zdaniem naruszali jego dobre imię. Telewizja w sobotnim oświadczeniu zapowiedziała ich obronę i działania przeciw Giertychowi.
 • Wiadomości TVP
  Ponownie głośno o "Wiadomościach " TVP. Poszło o sposób zinterpretowania wyników głosowania nad wnioskiem o referendum.
 • Jarosław Kaczyński
  Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać w różnych aspektach - mówił w TVP prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o największe osiągnięcia rządu PiS przed połową kadencji. Dodał, że jest jeszcze wiele kwestii do zrealizowania m.in. w sferze gospodarki. Do doskonałości jeszcze daleko - zaznaczył.
 • To oni wylecą z "Wiadomości" TVP
  Platforma Obywatelska na nowego szefa „Wiadomości” forsuje Jana Pińskiego, dyrektora Agencji Informacji za czasów Piotra Farfała. Z serwisu mają zniknąć Krzyszof Ziemiec, Danuta Holecka i Piotr Kraśko oraz ich kierownik Jacek Karnowski