• Denis Lavant: Nie będę zbyt oryginalny, ale za największego artystę, który stąpał po Ziemi, uważam Williama Szekspira
  Jestem przeciwny demonizowaniu naszego świata. Nawet jeśli jesteśmy nieustannie stymulowani przez różne bodźce, tylko od nas zależy, na które z nich będziemy odpowiadać – mówi Denis Lavant, jeden z najwybitniejszych współczesnych aktorów francuskich.
 • Stopklatka wybrała najlepsze filmy 2013 roku:
  Rok 2013 na kinowych ekranach podsumowali polscy krytycy. Redaktorzy Stopklatki i zaprzyjaźnieni dziennikarze oddali głosy na najlepsze filmy, które premierę w Polsce miały pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia minionego roku. Po ich zliczeniu powstał poniższy ranking:
 • Najlepsze filmy pierwszego półrocza 2013 roku
  Pół filmowego roku już za nami, więc nadszedł czas pierwszych podsumowań. O takie pokusił się serwis Stopklata.pl, który siłami i głosami swoich redaktorów oraz zaprzyjaźnionych krytyków przygotował listę najlepszych obrazów, które premierę w polskich kinach miały od 1 stycznia do 30 czerwca 2013. Oto złota piętnastka:
 • Denis Lavant w filmie "Holy Motors"
  "Po to jest kino, by przekraczać granice, które w rzeczywistości są trudne lub niemożliwe do przekroczenia" – mówi francuski aktor Denis Lavant, który niedawno wystąpił w "Holy Motors", a dziś możemy oglądać go w filmie "Maria, matka Jezusa".
 • Kylie Minogue zaprzeczyła, jakoby miała porzucić pop dla aktorstwa
  Kylie Minogue podobno rozstała się z wieloletnim menedżerem Terrym Blameyem. Wywołało to serię plotek o tym, że zamierza skończyć z muzyką, by zrobić karierę w Hollywood.
 • "Holy motors" – do widzenia, do jutra
  "Holy motors" zaczyna się od ujęcia widowni kinowej. Oglądamy siebie oglądających film. Seans nie będzie jednak typowy.
 • "Bestie z południowych krain" w programie Nowych Horyzontów
  Organizatorzy festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty ogłosili program tegorocznej edycji imprezy. Kinomani będą mogli wybierać spośród 469 filmów, w tym 226 pełnometrażowych. 160 produkcji będzie miało swoje polskie premiery.
 • Kylie Minogue na emeryturze będzie parzyć kawę
  Kylie Minogue już wie co będzie robić w przyszłości – zamierza otworzyć małą kafejkę na plaży w rodzinnej Australii, kiedy już odejdzie z show-biznesu.
 • Kylie Minogue na festiwalu w Cannes
  Kylie Minogue pragnie być postrzegana nie tylko jako popularna wokalistka, ale i jako dobra aktorka. Gwiazda, która rozpoczynała karierę w australijskiej operze mydlanej "Sąsiedzi", wraca na ekran w filmie "Holy Motors".