"Jesteśmy świadkami, jak świat chce wyeliminować krzyż"
25 grudnia 2010 Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik powiedział podczas pasterki w przemyskiej archikatedrze, że obecnie jesteśmy świadkami, jak współczesny świat stara się wyeliminować krzyż. Przypomniał głośną sprawę procesu w Strasburgu, dotyczącego zdjęcia krzyża we włoskiej szkole.