• Asa Butterfield stworzony na Spider-Mana?
  Asa Butterfield znany m.in. z filmu "Hugo i jego wynalazek" jest głównym kandydatem do roli w nowym filmie o przygodach Spider-Mana.
 • Martin Scorsese: Powinniśmy się chwalić dorobkiem amerykańskiej kinematografii
  Martin Scorsese wygłosił wykład w centrum sztuk wizualnych JFK w Waszyngtonie. Tam legendarny reżyser tłumaczył młodzieży, że oglądanie filmu nie powinno wyglądać jak wypad na hamburgera.
 • 1. "Kaznodzieja z karabinem" – nawet Gerard Butler nie pomógł. Film o budżecie 30 milionów dolarów, zarobił 2 miliony
  Serwis stopklatka.pl przygotował zestawienie filmowych klap roku 2011. Oto obrazy, które przyciągnęły do kin najmniej widzów i równocześnie nie były w stanie zwrócić nawet pieniędzy, czasem ogromnych, wydanych na ich produkcję. Są wśród nich tytuły zaskakujące...
 • "Hugo i jego wynalazek" to coś więcej niż zabawa
  "Hugo i jego wynalazek" to nie tylko fantastyczna przygoda, ale przede wszystkim Martina Scorsese gorliwe wyznanie miłości do kina.
 • Martin Scorsese nakręcił "Hugo i jego wynalazek", bo jego córka, dziś 12-letnia Francesca, bardzo lubi książkowy pierwowzór autorstwa Briana Selznicka
  To pierwsza produkcja, którą Martin Scorsese nakręcił z myślą o dzieciakach i jedyna taka spośród dziewięciu walczących o Oscara dla najlepszego filmu. Ale "Hugo i jego wynalazek" podoba się nie tylko członkom amerykańskiej Akademii Filmowej. Najnowsze dzieło mistrza chwalą wszyscy dorośli, którzy mieli już przyjemność je oglądać. W polskich kinach Hugo Cabret zagości 10 lutego.
 • "Artysta" otrzymał 10 nominacji
  Filmy "Hugo i jego wynalazek" w reżyserii Martina Scorsese oraz "Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa zdobyły najwięcej nominacji do tegorocznych nagród amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • Najlepszy film: "Czas wojny"
  O godzinie 14.30 (polskiego czasu) w kinie Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills przewodniczący Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej – Tom Sherak i aktorka Jennifer Lawrence ogłosili nominacje do tegorocznych Oscarów. Oto filmy, które mają szanse na statuetki w kategoriach "Najlepszy film" i "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Wśród nich polski kandydat – "W ciemności" Agnieszki Holland.
 • Wstyd" Steve'a McQueena wreszcie w polskich kinach
  2012 ma być kolejnym rokiem kryzysu albo rokiem końca świata. I jedno i drugie da się przeżyć dzięki dobrym filmom. A tych szykuje się sporo.
 • Najlepszy film dramatyczny: "Spadkobiercy"
  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło listę nominowanych do tegorocznych Złotych Globów. Najwięcej szans na wygraną mają twórcy obrazu "The Artist". Po pięć nagród mogą zgarnąć "Spadkobiercy" Alexandra Payne'a i "Służące" Tate'a Taylora. "Idy marcowe" George'a Clooneya, "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena i "Moneyball" Bennetta Millera rywalizują w czterech kategoriach. Wśród produkcji telewizyjnych dominują: "American Horror Story", "Zakazane imperium", Współczesna rodzina" i "Mildred Pierce". Zwycięzców poznamy 15 stycznia. Przedstawiamy galerię nominowanych aktorów i obrazów w głównych kategoriach filmowych.
 • "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1"
  Obraz "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1" trzeci tydzień z rzędu utrzymuje się na szczycie amerykańskiego box office'u.