• Humphrey Bogart i Lauren Bacall
  Nic tak nie podnosi frekwencji w kinach, jak romans odtwórców głównych ról (ewentualnie gwiazdy i reżysera). Miłość na planie zdarzała się, jak długa jest historia filmu. Oto najbardziej znane pary, które połączyła praca i uczuciowa chemia...
 • Humphrey Bogart (na zdjęciu z Lauren Bacall)
  Dziś prawdziwych amantów już nie ma. To dość smutna prawda o współczesnym kinie. A skoro era wspaniałych uwodzicieli dawno już za nami, pozostaje wspominać tych największych – czarujących twardzieli o miękkim sercu, uwodzicielskim głosie i uroku osobistym…
 • Ingrid Bergman i Humphrey Bogart w filmie "Casablanca"
  Ich miłość wycisnęła niejedną łzę z oczu kinomanów. Czasem nawet przekraczała granice planu filmowego. Oto dziesięć słynnych par, których perypetie uczuciowe budzą wielkie emocje wśród widzów. Po dziś dzień.
 • Rudolf Valentino
  Czarujący twardziele o miękkim sercu, uwodzicielskim głosie i uroku osobistym. Gdy pojawiali się na ekranie nie sposób było oderwać od nich wzroku. Oto wielcy amanci kina, szkoda, że głównie starego...
 • Lauren Bacall (1924 – 2014)
  Lauren Bacall to była gwiazda w zupełnie starym stylu – zielonooka ikona Fabryki Snów o niskim głosie, największa miłość Humphreya Bogarta, która na planie spotykała się z takimi legendami, jak Marylin Monroe czy John Wayne. Ostatnia z wielkich królowych Hollywood odeszła 12 sierpnie 2014 roku. Za miesiąc skończyłaby 90 lat.
 • Humphrey Bogart i Lauren Bacall
  Była nie tylko żoną, ale i ekranową partnerką Humhpreya Bogarta. Razem zagrali w tak znanych filmach jak "Key Largo", czy "Wielki Sen". Lauren Bacall, córka żydowskich imigrantów o polskich korzeniach zmarła w Nowym Jorku. Miała 89 lat.
 • "Casablanca" ma już 70 lat
  70 lat temu na ekranach kin zadebiutowała "Casablanca". Miała być jednym z wielu melodramatów, stała się największym i najsłynniejszym w historii. Ingrid Bergman i Humphrey Bogart zaś na zawsze pozostaną najbardziej znaną parą filmowych kochanków...
 • "Casablanca" doczeka się kontynuacji
  Będzie nowa "Casablanca". Przedstawiciele studia Warner Bros. poinformowali, że planują zrealizować ciąg dalszy słynnej opowieści o miłości i wojnie.
 • Ingrid Bergman i Humphrey Bogart w "Casablance"
  "Zmień nazwisko, popraw zęby, wyreguluj brwi" – usłyszała od współtwórcy swego sukcesu Davida O. Selznicka, więc zagroziła, że rzuci Fabrykę Snów i wróci do Szwecji. Laureatka trzech Oscarów, pamiętna Ilsie z "Casablanki" – Ingrid Bergman odeszła w dniu swoich urodzin, w wieku 67 lat. W środę przypada 30. rocznica śmierci wielkiej gwiazdy Hollywood.
 • Humphrey Bogart i Ingrid Bergman w filmie "Casablanca"
  Spadkobiercy Humphreya Bogarta oraz brytyjski dom mody walczą ze sobą w sądzie o... wizerunek aktora z filmu "Casablanca". Kością niezgody jest kultowy trencz Burberry, który nosił w filmie aktor.