• WARSZAWSKIE METRO. Otwarcie II linii łączącej Pragę z Wolą
  Otoczona przez fotoreporterów prezydent Warszawy oficjalnie w niedzielę rano otworzyła II linię warszawskiego metra. Potem Hanna Gronkiewicz-Waltz wypróbowała jeden z pociągów i wraz z dziennikarzami oraz w gronie urzędników przejechała pod Wisłą. Tym samym centralny odcinek linii został oddany do użytku. Siedem stacji kolejki podziemnej połączyło dwie strony Warszawy - od Dworca Wileńskiego do Ronda Daszyńskiego.
 • Metro w Warszawie
  "II linia metra w Warszawie rusza o 9.30. Dziś przejazd jest bezpłatny" - napisała na Twitterze prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. I rzeczywiście o godz. 9.30 otworzyła drzwi blokujące dostęp do stacji centralnego odcinka metra i wsiadła do jednego z pociągów.
 • Pierwszy techniczny przejazd pociągiem Inspiro fragmentem II linii metra
  Miasto otworzyło "Dworzec Wileński". Na razie tylko na jeden dzień - w niedzielę warszawiacy i dziennikarze mogli zobaczyć powstającą stację II linii metra, na Pradze. W sobotę nowiutkim tunelem testowo przejechała się od Ronda Daszyńskiego do Ronda ONZ prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wyklucza ponownego kandydowania na prezydenta w stolicy. W radiowej Jedynce powiedziała, że bierze pod uwagę taką ewentualność.
 • Metro w Londynie
  Z zapartym tchem budowniczowie II linii metra ponownie pod tunelem Wisłostrady.
 • Panorama Warszawy
  W rejonie ronda Daszyńskiego w związku z budową II linii metra zapadła się ul. Towarowa.  Odcinek jezdni od ul. Grzybowskiej do ul. Prostej został zamknięty. Zorganizowano objazdy.