• Burza
  Jak informuje IMGW, w sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, miejscami na północy, południu i wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 st.C do 29 st.C; gdzieniegdzie na Śląsku 30 st.C; chłodniej nad morzem i Podhalu od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
 • Deszcz
  Jak podaje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska jest w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie wschodnie i północno-wschodnie obszary kraju pozostaną pod wpływem niżu znad Estonii. Nad Polskę napływa chłodna polarna morska masa powietrza.
 • W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla zachodniej i południowej części Polski.
 • Burza
   Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz wschodnia będzie znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia. Środkowa i zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w masie powietrza polarnego morskiego.
 • Jak informuje IMGW, zachodnia Rosją, basen Morza Śródziemnego oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Zachodnia i częściowo centralna Europa jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, który połączy się z wyżem nad Morzem Norweskim. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej związanej z wypełniającym się niżem nad północno-zachodnią Rosją. Z północy nadal napływa chłodne powietrze polarne morskie.
 • Ulewny deszcz
  Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu słabych wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z północnego zachodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać
 • Pogoda
   Jak informuje IMGW Europa południowa jest pod wpływem płytkich wyżów, pozostałe obszary kontynentu są w strefie oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Z zachodu na wschód Polski przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem, którego ośrodek znad Danii przemieści się w rejon Szwecji. Napływa powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze.
 • Deszcz
  Jak podaje IMGW, zachodnia Europa jest w klinie wyżu znad Oceanu Atlantyckiego, pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżów znad Zatoki Fińskiej, zachodnio-północnej Rosji, Morza Norweskiego i Wysp Owczych, w strefie frontów atmosferycznych.
 • termometr
  Jak informuje IMGW, zachodnia Europa będzie w klinie wyżu znad Oceanu Atlantyckiego, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów znad Zatoki Fińskiej, zachodnio-północnej Rosji, Morza Norweskiego i Wysp Owczych, w strefie frontów atmosferycznych.
 • Ciemne chmury nad jednym z moskiewskich osiedli
   Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Jedynie Europa Północna znajdzie się pod wpływem niżów znad Islandii i zachodniej Rosji, którym będą towarzyszyć fronty atmosferyczne. Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.