• Najlepsze filmy w historii kina zdaniem czytelników magazynu "Empire":
  Magazyn "Empire" zaprosił czytelników do wyborów. W głosowaniu na najlepsze filmy w historii kina wzięło udział 250 tysięcy osób i tym sposobem powstała lista 301 najlepszych filmów wszech czasów. Inna od licznych podsumowań tworzonych przez szacownych krytyków filmowych. Przedstawiamy jej pierwszą dwudziestkę.
 • "Incepcja"
  Święta Wielkanocne przed telewizorem? Czemu nie, stacje telewizyjne postarały się, by swoją ofertą nakłonić telewidzów, ażeby w świąteczny weekend zasiedli przed szklanym ekranem. Oto, przewodnik po najciekawszych propozycjach programowych na Wielką Sobotę.
 • Marion Cotillard w "Niebie nad Saharą"
  Ma w sobie coś staroświeckiego, wieczny smutek w wyrazistych oczach. Patrząc na nią, chce się zaśpiewać melancholijny przebój sprzed lat...
 • Oscar
  Obraz "Jak zostać królem" zatriumfował podczas 83. gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • Incepcja
  Wally Pfister - za zdjęcia do filmu "Incepcja" Christophera Nolana - zdobył tegorocznego Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia. Nagrodę wręczył Tom Hanks.
 • Incepcja
  Najnowsze dzieło Christophera Nolana, autora fenomenalnego "Memento", to opowieść Cobbie (Leonardo DiCaprio) – ściganym w USA listem gończym złodzieju, który włamuje się, ni mniej, ni więcej, tylko do ludzkich snów. "Incepcja" to film idealnie skrojony pod potrzeby Akademii: wielkie widowisko z przesłaniem. Oscary w kategoriach technicznych ma zresztą zapewnione.
 • Leonardo DiCaprio w "Incepcji"
  Wizualny majstersztyk Christophera Nolana to historia Dominica Cobba (Leonardo DiCaprio), szefa ekipy specjalistów od włamywania się do cudzych snów i manipulowania świadomością. Ich celem jest Robert Fischer (Cillian Murphy), syn zmarłego biznesmena. Na zlecenie szefa konkurencyjnej firmy Cobb musi przekonać go do osłabienia imperium ojca. Cała operacja nie przebiega jednak gładko i aby uratować sytuację, Cobb przechodzi w kolejne warstwy snów. A im głębiej, tym bliżej limbo - ostatecznej, pochłaniającej świadomość warstwy marzeń sennych.
 • Hans Zimmer
  Hans Zimmer nie może uwierzyć, że Christopher Nolan nie otrzymał nominacji do Oscara dla najlepszego reżysera za film "Incepcja".
 • "Jak zostać królem"
  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów. Najwięcej, bo aż 12 szans na cenną statuetkę ma film "Jak zostać królem".
 • Colin Firth w filmie "Jak zostać królem"
  Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej i Telewizyjnej ogłosiła nominacje do swoich nagród. Najwięcej, bo aż 14 szans ma na nie film "Jak zostać królem".