• Policja - zdjęcie ilustracyjne
  Kolejna awaria informatyczna. Po CEPiK-u przestała działać baza KGP. Przez dobę policja w całym kraju była sparaliżowana w wyniku awarii strategicznego serwera – dowiedział się DGP. Policjanci nie mogli weryfikować informacji w żadnej ze swoich baz i, jak sami mówią, byli głusi i ślepi.
 • Internet, zdjęcie ilustracyjne
  Komputerowe wirusy stają się coraz groźniejsze. Zdaniem analityków, zajmującymi się bezpieczeństwem w sieci, najnowsze ataki dowodzą, że cyberwojna to już nie scenariusz filmu, a rzeczywistość.
 • Satelita
  MSZ kupuje oprogramowanie do analizy zdjęć satelitarnych; jak wyjaśnia, chce w ten sposób zapewnić sobie "przewagę informacyjną" i prowadzić monitoring zdarzeń kryzysowych. Resort doposaża też nasze placówki w telefony satelitarne. Przetargi już ruszyły.
 • Studenci UŚ nauczą się programować aplikacje na tablety i smartfony
  Nie notesy i długopisy, a tablety i smartfony pójdą w ruch w czasie zajęć na wydziale informatyki i nauki o materiałach Uniwersytetu Śląskiego. I to już od października.
 • Matura 2012 z informatyki
  Ponad cztery tysiące maturzystów pisało dziś egzamin dojrzałości z informatyki. Zobacz arkusze z poziomu podstawowego i rozszerzonego, a także niezbędne dane. 
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej
  Zawieszono finansowanie z unijnych funduszy projektów informatycznych wartych w sumie 1,2 mld zł. W dodatku Komisja Europejska obcina program dla producentów żywności, z którego tylko w 2011 roku dostaliśmy 200 mln euro.
 • Drogowskaz do Doliny Krzemowej
  Polskie start-upy (firmy tworzone od zera) zrobiły w ciągu ostatnich dwóch lat sporo, by przyciągnąć uwagę inwestorów z internetowej ziemi obiecanej, za jaką uważana jest Silicon Valley w Kalifornii. Teraz fundusz I/O Ventures chce inwestować w nasze start-upy.
 • Fatalny wynik kontroli rządowych serwerów
  Wstyd, panowie! Kontrola bezpieczeństwa serwerów rządowych wypadła fatalnie. Dane są źle zabezpieczone, podatne na ataki - wynika z raportu. A co ciekawe, na serwerach znaleziono ściągane z internetu filmy i muzykę oraz pirackie oprogramowanie.
 • Internetowe okulary, czyli nowy pomysł Google'a
  Co potrzeba, by przeglądać internet? Zdaniem Google'a wystarczą okulary. Jeszcze w tym roku będzie można kupić szkła, z wbudowanym wyświetlaczem HUD, takim, jaki można spotkać w wojskowych samolotach.
 • Internetowe okulary, czyli nowy pomysł Google'a
  Co potrzeba, by przeglądać internet? Zdaniem Google'a wystarczą okulary. Jeszcze w tym roku będzie można kupić szkła, z wbudowanym wyświetlaczem HUD, takim, jaki można spotkać w wojskowych samolotach.