• Anioł wyklęty. Ingrid Bergman w 100-lecie urodzin
  Nigdy w życiu nie widziałem tak pięknej istoty. Wszyscy we Włoszech mieliśmy wrażenie, jakoby to Dziewica Maryja zstąpiła do nas z Disneylandu – mówił Federico Fellini o Ingrid Bergman. Ten anioł, laureatka trzech Oscarów, pamiętna Ilsie z "Casablanki" przyszedł na świat 100 lat temu.
 • Ingrid Bergman i Humphrey Bogart w filmie "Casablanca"
  Ich miłość wycisnęła niejedną łzę z oczu kinomanów. Czasem nawet przekraczała granice planu filmowego. Oto dziesięć słynnych par, których perypetie uczuciowe budzą wielkie emocje wśród widzów. Po dziś dzień.
 • Oficjalny plakat festiwalu w Cannes 2015
  Szczegółowy program zbliżającego się 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zostanie dopiero ogłoszony, ale już wiadomo o kilku bardzo prawdopodobnych premierach.
 • "Casablanca" ma już 70 lat
  70 lat temu na ekranach kin zadebiutowała "Casablanca". Miała być jednym z wielu melodramatów, stała się największym i najsłynniejszym w historii. Ingrid Bergman i Humphrey Bogart zaś na zawsze pozostaną najbardziej znaną parą filmowych kochanków...
 • "Casablanca" doczeka się kontynuacji
  Będzie nowa "Casablanca". Przedstawiciele studia Warner Bros. poinformowali, że planują zrealizować ciąg dalszy słynnej opowieści o miłości i wojnie.
 • Ingrid Bergman i Humphrey Bogart w "Casablance"
  "Zmień nazwisko, popraw zęby, wyreguluj brwi" – usłyszała od współtwórcy swego sukcesu Davida O. Selznicka, więc zagroziła, że rzuci Fabrykę Snów i wróci do Szwecji. Laureatka trzech Oscarów, pamiętna Ilsie z "Casablanki" – Ingrid Bergman odeszła w dniu swoich urodzin, w wieku 67 lat. W środę przypada 30. rocznica śmierci wielkiej gwiazdy Hollywood.
 • Humphrey Bogart i Ingrid Bergman w "Casablance" nosili płaszcze Burberry
  Gdy zaczynał jako 20-latek, marzył tylko o tym, by sprzedawać płaszcze. A jednak Thomas Burberry, ojciec trencza i twórca legendarnej kraty, podbił świat. Jego dzieła nosił Humphrey Bogart, Ingrid Bergman i Audrey Hepburn. Oto historia legendarnej marki Burberry.