• Inhalacja
  Nebulizacja to specjalny rodzaj inhalacji.
 • Chora dziewczynka
  Mukowiscydoza przestaje być wyłącznie chorobą dzieci i nastolatków, cierpiący na nią ludzie coraz częściej dożywają wieku dorosłego – przekonywali eksperci podczas briefingu prasowego w Warszawie.
 • Ból głowy
  Katar, zatkany nos, bóle głowy i ogólny dyskomfort to dolegliwości typowe dla wielu jesienno-zimowych infekcji. Dobrze znane nam wszystkim, często gdy się pojawią, interpretowane są jako objawy przeziębienia. Zdarza się jednak, że to, co chcielibyśmy uważać za „zwykłe” przeziębienie, jest zapaleniem zatok – przypadłością uciążliwą i mającą tendencje do nawrotów.
 • Astma
  Zmaga się z nią jeden na dziesięciu Polaków, a na świecie dotyczy aż 300 milionów osób. Astma. Podczas, gdy udaje im się pokonać objawy takie jak duszność, męczący kaszel i świszczący oddech, mogą stać się ofiarami innej choroby – próchnicy.
 • Astma jest jest jedną z najczęstszych dolegliwości współczesnej cywilizacji
  Na astmę chorują 4 miliony Polaków. Na świecie cierpi na tę chorobę około 300. milionów ludzi. Dziś, 7 maja przypada Międzynarodowy Dzień Astmy. Święto ma zwrócić uwagę na problemy ludzi cierpiących na to schorzenie, które jest jednym z najczęstszych dolegliwości współczesnej cywilizacji.
 • U chorych na astmę występuje silny efekt placebo
  Do ciekawych wniosków doszli naukowcy, którzy badali wpływ leków poprawiających wydolność oddechową oraz placebo na astmatyków. Okazało się, że substancje o obojętnym działaniu sprawiają, że chorzy czują się lepiej.
 • Astma ma podłoże alergiczne u 80 proc. cierpiących na nią dzieci oraz u 50-60 proc. dorosłych
  Połowa Polaków z wykrytą astmą, tj. około 1 mln, nie korzysta w pełni z możliwości skutecznego jej leczenia. Edukując pacjentów, można poprawić skuteczność terapii astmy co najmniej o połowę - podkreślali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie.