• Kobieta używa inhalatora
  Do 90 proc. osób cierpiących na astmę może żyć bez uciążliwych objawów choroby, jak duszność, kaszel, świszczący oddech - pod warunkiem że będą ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich – przypominają eksperci.
 • Lekarstwa
  Zanim przyjdzie jesień, a z nią spadną liście i nasza odporność, warto przejrzeć swoją domową apteczkę i uzupełnić jej braki. Pierwsze chłody to moment, w którym szybko łapiemy infekcje. Nie dajmy się zaskoczyć! W co warto się zaopatrzyć?
 • Astma jest jest jedną z najczęstszych dolegliwości współczesnej cywilizacji
  Na astmę chorują 4 miliony Polaków. Na świecie cierpi na tę chorobę około 300. milionów ludzi. Dziś, 7 maja przypada Międzynarodowy Dzień Astmy. Święto ma zwrócić uwagę na problemy ludzi cierpiących na to schorzenie, które jest jednym z najczęstszych dolegliwości współczesnej cywilizacji.
 • Wahh
  Wynalazek jednej z amerykańskich firm z pewnością spodoba się miłośnikom mocnych trunków. Ten specyficzny inhalator zawiera 25 porcji alkoholu w postaci mgły, która wchłania się błyskawicznie i nie wywołuje kaca!
 • Astmę można skutecznie opanować
  Leczenie astmy może być skuteczniejsze i tańsze nawet o 80 procent - przekonują eksperci, którzy przedstawili plan walki z astmą. Sprawa jest poważna, bo w Polsce na tę chorobę cierpi już około 4 miliony osób, a połowa się nie leczy.
 • Podstawę w leczeniu astmy stanowią leki wziewne
  W astmie procesy zapalne toczą się w całym dolnym układzie oddechowym. Dlatego, przyszłością w terapii tej choroby są inhalatory ciśnieniowe dostarczające leki do najdrobniejszych oskrzeli i oskrzelików - podkreślają eksperci. Nie każdy bowiem wie, że źle leczona astma może być bardzo groźna.