• Danuta Szaflarska kończy 101 lat
  Cieszę się, właściwie jestem szczęśliwa. Bo jeżeli się kocha zawód i może się go wykonywać, to człowiek jest szczęśliwy – mówiła w jednym z wywiadów przy okazji premiery spektaklu "Daily Soup". Danuta Szaflarska, legenda polskiego kina i teatru kończy 101 lat i wciąż jest aktywna zawodowo. Właśnie przygotowuje się do kolejnej premiery.
 • "Nie ma zapaści w polskim kinie" - mówią zgodnie Dorota Kędzierzawska oraz Arthur Reinhart w rozmowie z portalem dziennik.pl. Reżysersko-operatorski duet twierdzi, że powszechne biadolenie filmowców, którzy narzekają na brak pieniędzy i marny gust polskiej publiczności ma się nijak do rzeczywistości. Niedawno do kin trafił ich najnowszy film pt. "Inny świat" -  znakomity dokument o Danucie Szaflarskiej.
 • Danuta Szaflarska: Wszystko zmieniało się przy mnie
  Danuta Szaflarska znana jest z niechęci do wywiadów i publicznych wypowiedzi. Na szczęście Dorota Kędzierzawska przełamała upór legendarnej aktorki.
 • Danuta Szaflarska i Olgierd Łukaszewicz na premierze filmu "Inny Świat"
  Danuta Szaflarska zagrała... Danutę Szaflarską w nowym filmie w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej, ze zdjęciami Artura Reinharta i muzyką Włodka Pawlika. Na uroczysty pokaz opowieści o wielkiej damie polskiej kinematografii i sceny przybyły do warszawskiego kina Kultura tłumy znanych gości...
 • Danuta Szaflarska świętuje 98 urodziny
  Pamięta pokazy pierwszych filmów braci Lumiere – "Wjazd pociągu na stację". Zagrała w kilkudziesięciu filmach i spektaklach teatralnych. Odebrała kilkanaście nagród i odznaczeń. Legenda polskiego kina i teatru – Danuta Szaflarska kończy 98 lat.