• Mrożone ryby
  Porażające efekty kontroli sklepów rybnych przez Inspekcję Handlową. W przeważającej ilości placówek kontrolerzy zauważyli nieprawidłowości. Producenci najbardziej oszukują na mrożonkach. Z raportu wynika, że klient kupuje "nie rybę, a wodę".
 • Tankownie paliwa do samochodu
  Pogorszyła się jakość oleju napędowego - tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Inspekcję Handlową po skontrolowaniu niemal 1000 stacji w całej Polsce. Najgorzej jest w województwach: łódzkim, wielkopolskim, podkarpackim i dolnośląskim. Które stacje paliw omijać z daleka? Zobacz NOWĄ listę...
 • 23 tysiące kontroli, pod lupą paliwa, żywność, usługi i inne towary. Co wykazały kontrole? Okazuje się, że więcej mamy chrzczonego paliwa, choć trochę lepiej jest z jakością żywności. Oto najnowszy raport inspekcji handlowej.
 • Tankowanie paliwa do samochodu
  Zniszczony silnik, korozja, kłopot z odpaleniem auta. Niebezpieczeństwo kryje się w dystrybutorach. Nie ryzykuj! Zanim zatankujesz do pełna sprawdź, które stacje paliw omijać z daleka.
 • Dzieci
  Inspekcja Handlowa rusza na łowy. Na jej celowniku znaleźli się dystrybutorzy sprzętu dla dzieci. 40 procent zabawek nie spełnia norm bezpieczeństwa.
 • Jedziesz na Mazury? Uważaj, co tankujesz
  Inspekcja Handlowa sprawdziła jakość paliw na Warmii i Mazurach. Wyniki są przerażające. Jedna trzecia paliw jest fatalnej jakości. Najgorzej mają ci, którzy tankują olej napędowy.
 • UOKiK ostrzega. Restauracje oszukują klientów
  Kontrolerzy Inspekcji Handlowej przeczesali lokale w całej Polsce. Potwierdziły się najgorsze stereotypy o restauracjach. Niedoważone porcje, "jesiotr drugiej kategorii świeżości", czy też automatycznie doliczany napiwek to najczęstsze grzechy właścicieli lokali. Najbezpieczniej jest więc jeść w... fast foodach, czy barach mlecznych.
 • Tak oszukują fachowcy. Nie daj się naciągnąć
  Warsztaty samochodowe, fryzjerzy, szewcy, czy właściciele innych punktów osobowych tylko czekają, by nas oszukać. Z badań Inspekcji Handlowej wyłania się przerażający obraz kraju, gdzie ponad 37 proc. punków usługowych łamie przepisy.