• Apartament wakacyjny
  Apartamenty wakacyjne to coraz popularniejszy w Polsce sposób inwestowania na rynku nieruchomości. Jest to rodzimy odpowiednik amerykańskiego "second home" czy brytyjskiego "holiday home". W krajowych warunkach służy zarówno zaspokajaniu potrzeb wypoczynkowych właściciela jak i celom inwestycyjnym pod wynajem krótkoterminowy.
 • 07 Terminal CPK. Koncepcja Zaha Hadid Architects
  Realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego wpłynie korzystnie na rozwój wielu branż - m.in. budowlanej, B+R i finansowej - ocenia pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Jego zdaniem zmiany obejmą też LOT, PAŻP, PKP PLK i PKP Intercity.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Coraz wyższe koszty materiałów budowlanych, trudności w pozyskaniu pracowników i oczywiście zatory płatnicze są przyczyną słabnącej kondycji firm budowlanych. A to przekłada się oczywiście na problemy deweloperów. Ci ostatni mają coraz więcej trudności z dopinaniem projektów rozpoczętych lub zaplanowanych dwa lata, a nawet rok wcześniej – mówią eksperci z firmy doradczej Lege Advisors. Deweloper, z którym mamy zawartą umowę na mieszkanie ogłasza upadłość. I co wtedy?
 • Blok
  Prosta Giełda wprowadza nowy mechanizm inwestycji w nieruchomości, udostępniając inwestorowi możliwość kupienia "kawałka" nieruchomości i pobierania od właściciela wynagrodzenia za jego wynajem.
 • Sąd
  Sąd Okręgowy w Poznaniu stwierdził w czwartek nieważność uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Enei z 24 września 2018 roku w sprawie wyrażenia kierunkowej zgody na przystąpienie do etapu budowy w ramach projektu Ostrołęka C z powództwa akcjonariusza - ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, podała spółka.
 • Wizualizacja kanału
  Na brak uzasadnienia ekonomicznego dla budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną oraz jego negatywne skutki dla ludzi i przyrody wskazywali we wtorek działacze Koalicji Obywatelskiej na konferencji prasowej zorganizowanej na Mierzei w ramach akcji #POrozmawiajmy.
 • Grzegorz Puda
  Nowym wiceministrem inwestycji i rozwoju został Grzegorz Puda - poinformował w poniedziałek resort. Zastąpił na stanowisku Małgorzatę Zielińską, która w zeszłym tygodniu rozpoczęła pracę w zarządzie PKP.
 • Wizualizacja kanału
  Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na pierwszy etap prac przy przekopie Mierzei Wiślanej złożyła belgijska spółka N.V.Besix SA ze spółkami NDI SA oraz NDI sp. z o.o.; cena za wykonanie prac wynosi 992 mln 270 tys. 523 zł - poinformowali przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni.
 • Prawie 4,3 miliardy złotych – aż tyle warte są nowe mieszkania kupione za gotówkę tylko przez trzy miesiące tego roku i tylko w 7 miastach Polski. Najnowsze szacunki Narodowego Banku Polskiego sugerują, że znowu więcej osób postanowiło kupić mieszkanie niż trzymać pieniądze na lokacie. Ta przeważnie nawet nie chroni dziś oszczędności przed inflacją.
 • Elektrownia węglowa
  Polenergia nie będzie mogła wybudować elektrowni węglowej Północ w okolicy Pelplina. Wyrok kończy wieloletnią walkę mieszkańców i organizacji społecznych z brudną inwestycją.