• Anna German na szczycie zestawienia OLiS-u
  Na fali popularności serialu, wzrosła sprzedaż płyt z muzyką Anny German. Na szczycie zestawienia OLiS-u znalazła się kompilacja "Złota kolekcja – Bal u Posejdona".
 • Artur Andrus
  Dawno nie było tygodnia, w którym w sklepach płytowych pojawiło się tak wiele albumów rodzimych wykonawców. Koncertowe wydawnictwo przygotował ubiegłoroczny rekordzista Artur Andrus, z debiutanckim krążkiem pojawia się wreszcie Krzysztof Respondek. Ukazują się nowe produkcje Honey, Krzysztofa Kiljańskiego oraz zespołu IRA.
 • Policja w Irlandii Północnej przyznała, że potężna bomba znaleziona w piątek nad granicą z Republiką Irlandii znajdowała się niedaleko ośrodka, gdzie w czerwcu spotkają się przywódcy grupy G-8.
 • IRA szykuje zamachy w Anglii
  Były wyższy dowódca Irlandzkiej Armii Republikańskiej przepowiada wznowienie zamachów na terenie Anglii. W jego opinii grupy republikanów niepogodzonych z procesem pokojowym są zdecydowane rozszerzyć swoje akcje z Ulsteru na drugą stronę Morza Irlandzkiego.
 • Alarm w Londynie. Policja dostała ostrzeżenie o bombie podłożonej przez radykałów z Ulsteru
  Londyńska policja otrzymała w poniedziałek ostrzeżenie o bombie podłożonej w centrum brytyjskiej stolicy. Według telewizji Sky News, informacja pochodzi od ulsterskich sił republikańskich przeciwnych procesowi pokojowemu w Irlandii Północnej.
 • Triumf Chylińskiej i Ira w Opolu
  Superjedynki to nagrody w plebiscycie podsumowującym to, co w polskiej muzyce rozrywkowej wydarzyło się w okresie "od Opola, do Opola". Najwięcej - po dwie statuetki - na festiwalu polskiej piosenki zdobyli Agnieszka Chylińska i zespół Ira.