• Ten projekt ma ochronić społeczeństwo. Tak rządową propozycję dotycząca izolacji niebezpiecznych przestępców uzasadnia minister sprawiedliwości.
 • Jarosław Gowin
  Sądy będą miały możliwość kierowania na przymusowe leczenie w warunkach izolacji pedofilów-zabójców, po odbyciu przez nich kary - zapowiada minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
 • Angela Merkel
  Od czasu porażki w wyborach prezydenckich we Francji Nicolasa Sarkozy'ego, bliskiego partnera Angeli Merkel, Niemcy znalazły się po raz pierwszy wśród największych krajów UE rzeczywiście w izolacji - napisał niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
 • Victor Orban i Donald Tusk
  Viktor Orban na użytek kamer telewizyjnych stosuje twardą retorykę i ogłasza raz za razem, że Węgry prowadzą suwerenną politykę i nikomu nic do tego - ani MFW, ani Brukseli. Kiedy jednak gasną światła, premier Węgier rozpaczliwie szuka wyjścia z izolacji i ratunku dla Madziarów.
 • Samookaleczanie - dziewczyna z żyletką
  Te wstrząsające dane powinny zaalarmować wszystkich rodziców, opiekunów i pedagogów. Liczba dzieci przyjmowanych do szpitala na skutek samookaleczeń wzrosła w przeciągu ostatniej dekady o 70 procent! Nawet co dziesiąte dziecko okalecza się przynajmniej raz w tygodniu. Truje się, „tnie”, celowo spada z roweru lub wali głową w ścianę… Co sprawia, że dzieci krzywdzą siebie i jak je przed tym chronić?