• Ciecierzyca i pomidory
  O tym, że warto w swoim życiu postawić na zdrowe odżywianie, przekonuje się coraz więcej osób. Na stronie NFZ pojawiły się jadłospisy, z których można skorzystać bez żadnych opłat.
 • Produkty zawierające tłuszcz
  Dzięki popularnemu w USA programowi żywieniowemu DASH można skutecznie obniżyć ciśnienie tętnicze. Jak powinien wyglądać przykładowy jadłospis?
 • Posiłek i leki
  Nieprawidłowo skomponowane jadłospisy i niespełnianie wymagań sanitarnych – to najczęstsze nieprawidłowości, wykryte przez Inspekcję Handlową i Państwową Inspekcję Sanitarną podczas kontroli posiłków podawanych pacjentom w szpitalach.
 • Dieta pudełkowa/ fot. Hanna Piasecka
  Coraz więcej osób decyduje się na dietę pudełkową, a firmy prześcigają się w proponowaniu atrakcyjnych ofert. Czym jest catering dietetyczny, jaki są jego wady i zalety, opowiada Łukasz Sot, współzałożyciel porównywarki Cateromarket.pl.
 • Lekarz trzyma jabłko
  Eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia opracowali specjalną aplikację mobilną, która odpowie m.in. na pytania, czy posiłek, który zjedliśmy, był odpowiednio zbilansowany i czy w codziennej diecie nie spożywamy zbyt wiele soli, cukru bądź tłuszczu. Jak zapewniają twórcy Asystenta Zdrowego Żywienia, narzędzie to ułatwi zdrowsze odżywianie.
 • Kobieta w bikini
  Wakacje to wyjątkowy czas, w którym chcemy dobrze się bawić, wypocząć i spędzić czas z najbliższymi, a także świetnie wyglądać i zadbać o swoje dobre samopoczucie. Czy restrykcyjna dieta, bądź godziny spędzone na siłowni przez najbliższych kilka tygodni zapewnią nam długotrwałe efekty, którymi będziemy mogli cieszyć się także po powrocie z urlopu? Sprawdźcie, jak skutecznie oraz zdrowo zadbać o ciało i ducha, tak aby “misja bikini” już więcej nie była potrzebna.
 • Jabłko i książki
  Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego już za nami. Nareszcie możemy odetchnąć, bo większość z nas od dobrych kilku tygodni żyła tematem kompletowania podręczników i szkolnej wyprawki dla dziecka. W tym zakupowym szaleństwie nie wszyscy pomyśleliśmy jednak o tym, że jeśli chcemy, by nasza pociecha odnosiła naukowe sukcesy, musimy zadbać również o jej codzienną dietę. Dlatego razem z ekspertem podpowiadamy, jak skomponować jadłospis ucznia.
 • Zdrowa dieta
  Chcesz wiedzieć, kiedy niedojrzałe, zielone banany są lepsze niż żółte? I dlaczego warto jeść gotowane ziemniaki w całości? Czytaj dalej...
 • Kto ma najzdrowszą dietę
  Eksperci z organizacji Oxfam sprawdzili, w którym kraju jest łatwy dostęp do żywności i kosztuje tam ona stosunkowo niedużo. Oraz, gdzie dieta jest najzdrowsza i ludność nie cierpi na choroby dietozależne. Zobacz.
 • Dieta śródziemnomorska chroni przed chorobą Alzheimera
  Lekarze nie mają wątpliwości. Odpowiednia dieta działa skuteczniej niż leki i zapobiega chorobie Alzheimera i demencji. Dają konkretne zalecenia, jak budować codzienny jadłospis.