• Rowerzysta
  Malownicze wybrzeże, bardziej wymagające kondycyjnie góry, urokliwe Pojezierze Mazurskie czy leśne dukty wśród kapliczek i świątyń. Polska oferuje wielbicielom dwóch kółek wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania z co najmniej przyzwoitą infrastrukturą rowerową.
 • Rządowy Jak-40
  Zagadkę śmierci technika pokładowego z Jaka-40, który tuż przed katastrofą smoleńską ostrzegał załogę tupolewa przed fatalnymi warunkami nad lotniskiem, miała rozwiązać sekcja zwłok. Prokuratura informuje, że chorąży Remigiusz Muś popełnił samobójstwo. Bez udziału osób trzecich.
 • Wojsko robi wyprzedaż. W ofercie dwa Jaki i tupolew
  Agencja Mienia Wojskowego przygotowuje ofertę sprzedaży dwóch samolotów Jak-40 przejętych po byłym 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego. W ofercie będą też części zamienne do nich i do samolotu TU-154M. Ogłoszenie o przetargu ukaże się w prasie 31 lipca.
 • Rosyjskie kluby pomogą w odbudowie drużyny hokejowej z Jarosławia
  Czołowe rosyjskie kluby hokejowe pomogą w odbudowie drużyny trzykrotnego mistrza kraju Lokomotiwu Jarosław, którego zawodnicy zginęli w środowej katastrofie lecąc do Mińska na mecz pierwszej kolejki ligi KHL z Dynamem.
 • Stefan Daniel Patryk Liv
  W katastrofie rosyjskiego samolotu Jak-42 zginęła cała drużyna hokejowa Lokomotiwu Jarosław. Wśród ofiar jest urodzony w Polsce bramkarz Patryk Liv. Do katastrofy doszło podczas startu. Maszyna miała lecieć do Mińska.
 • Jedyny polski tupolew ma zostać sprzedany
  Na sprzedaż trafią wysłużone samoloty, którymi latały najważniejsze osoby w Polsce - ustaliła "Rzeczpospolita".
 • Tak kupowano nowe samoloty dla VIP-ów

  Jarosław Kaczyński oskarżył rząd Donalda Tuska o "zbrodniczą politykę", bo nie kupiono nowych samolotów dla VIP-ów. Ale "Gazeta Wyborcza" twierdzi, że to rząd prezesa PiS unieważnił przetarg na maszyny.