• Danny Cohen: Z Tomem Hooperem łączy mnie wieloletnia znajomość. Dzisiaj to pewnie już przyjaźń
  Krytycy pisali o filmie: transgenderowe kino, ale ja nie wiem, co ten termin znaczy? – mówi o nominowanej do czterech Oscarów "Dziewczynie z portretu" operator Danny Cohen.
 • Tom Hooper: Lubię wyciągać ludzi i sprawy spod dywanu
  Nominowana do czterech Oscarów "Dziewczyna z portretu" to historia inspirowaną losami Einara Wegenera, duńskiego malarza, który jako jedna z pierwszych osób w historii zdecydował się na operację zmiany płci. O filmie opowiada jego reżyser Tom Hooper.
 • Colin Firth w "Jak zostać królem"
  "Jak zostać królem" było wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym, dlatego już o lutego trwają negocjacje odnośnie jego sequela. Chęć udziału w projekcie potwierdził odtwórca głównej roli, zdobywca Oscara za rolę króla Jerzego VI, Colin Firth.
 • Oficjalny plakat 84. ceremonii wręczenia Oscarów
  Relację z gali wręczenia Oscarów w nocy z 26 na 27 lutego w Polsce będzie można obejrzeć na żywo w Canal+. Transmisja rozpocznie się o godzinie 2:30. Galę będzie też można zobaczyć w sieci.
 • Colin Firth w dramacie "Szpieg"
  Laureat Oscara Colin Firth, przyznał, że nie potrafi poradzić sobie z ciągłym wzrostem zainteresowania jego osobą. – Wiem, że nie powinienem się skarżyć, ale sława to coś, do czego nie jest łatwo się przystosować" – wyznał.
 • "Jak zostać królem" debiutje na DVD
  Jeden z najważniejszych filmów ubiegłego sezonu. Deszcz nagród (w tym cztery Oscary i siedem statuetek BAFTA), setki pochwał – na wszystkie obraz Toma Hoopera, do tej pory specjalisty od świetnych produkcji telewizyjnych, zdecydowanie zasłużył.
 • Geoffrey Rush grywa wyłącznie pijaków, szelmy, awanturników, idiotów i mądrych głupców. Nigdy amantów
  W tym roku przepadł w oscarowym wyścigu, choć jego kreacja w "Jak zostać królem" należy do najwyśmienitszych popisów aktorskiego kunsztu, jakie mieliśmy okazję podziwiać w ostatnich latach na dużym ekranie. Jednak Geoffrey Rush nie potrzebuje kolejnych potwierdzeń swojego talentu. On już wygrał wszystko.
 • Jak zostać królem
  Oscarowa noc w Kodak Theatre należała do Toma Hoopera i jego dzieła. Opowieść oparta na biografii króla Jerzego VI zgarnęła cztery statuetki, w tym najważniejszą – dla najlepszego filmu. Grającego w niej rolę główną Colina Firtha Akademicy uznali za najlepszego aktora, a samego Hoopera – za najlepszego reżysera. "Jak zostać królem" otrzymało również Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny (David Seidler).
 • Oscar
  Obraz "Jak zostać królem" zatriumfował podczas 83. gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • Firth w "Jak zostać królem"
  "Jak zostać królem" Toma Hoopera zdobył Oscara dla najlepszego filmu - najważniejszą nagrodę filmową Amerykańskiej Akademii Filmowej.