• Patryk Jaki
  "Naszym kandydatem na prezydenta jest Andrzej Duda" - powiedział w czwartek wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki. Ocenił też, kto powinien reprezentować obóz władzy w kolejnym wyścigu o najwyższy urząd w państwie.
 • Patryk Jaki
  "W wyborach do PE uzyskaliśmy prawie pól miliona głosów więcej niż w roku 2014. To pokazuje, że Polska idzie w dobrym kierunku, nie powiodła się operacja zamiany biało-czerwonej flagi na tęczową" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który zdobył mandat europosła.
 • Mateusz Morawiecki
  Uważam, że premier dobrze powiedział; do 2009 r. Polska konsekwentnie odrzucała tego typu roszczenia - ocenił wiceszef MS Patryk Jaki, pytany o słowa Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że wypłata przez Polskę odszkodowań związanych z II wojną światową byłaby "pośmiertnym zwycięstwem Hitlera".
 • Nożownik
  Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) na wniosek miejscowej prokuratury aresztował w poniedziałek na trzy miesiące 33-latka podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa policjanta, a na dwa miesiące - 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb. Młodszy mężczyzna zaatakował nożem funkcjonariusza przed jednym ze sklepów.
 • Patryk Jaki
  Zdecydowana większość księży to ludzie, którzy bardzo ciężko pracowali i pracują, i nigdy nikomu nic nie zrobili – podkreślił we wtorek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. "Nie wolno stawiać znaku równości między księdzem a pedofilem" – oświadczył.
 • Miasteczko namiotowe przed resortem sprawidliwości
  We wtorek pod Ministerstwem Sprawiedliwości w Warszawie powstało miasteczko protestujących pracowników prokuratury i sądów, którzy domagają się wzrostu płac o 1150 zł oraz poprawy warunków pracy. Protestujący domagają się również spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Protestujący rozstawili pięć namiotów, w których będzie przebywać kilkunastu pracowników wymiarów sprawiedliwości.
 • Donald Tusk
  Z jednej strony Tusk mówi o szacunku do mniejszości i słabszych, a z drugiej strony pozwala na to, aby porównywać wszystkich wierzących do świń - ocenił w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, odnosząc się do piątkowego wykładu b. premiera Donalda Tuska w Warszawie.
 • Sąd
  Politycy PO zażądali w poniedziałek dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego zastępcy Patryka Jakiego za - jak uważają - "tworzenie parasola ochronnego" w resorcie nad "ludźmi niegodnymi". Chodzi o Jakuba Kalusa, który - według PO - jest współpracownikiem wiceministra.
 • Komisja weryfikacyjna. Jaki
  "Warszawski ratusz robi wszystko, żeby storpedować wydanie wyroków ws. odszkodowań dot. reprywatyzacji" - powiedział w poniedziałek przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Jego zdaniem władze miasta "posuwają się coraz dalej we współpracy z handlarzami roszczeń". Wcześniej poinformował, że komisja przyznała odszkodowania i zadośćuczynienia w kwocie 277 tys. zł lokatorom z reprywatyzowanych kamienic.
 • Patryk Jaki
  "Jeśli z takiego incydentalnego wydarzenia rozciąga się odpowiedzialność na wszystkich Polaków, pan Lapid po raz kolejny wykazuje się antypolonizmem i polonofobią" – tak Patryk Jaki ocenił na antenie Radia ZET byłego izraelskiego ministra finansów, a obecnie jednego z liderów sojuszu Niebiesko-Białych.