• Instalacja gazowa
  W lutym więcej gazu otrzymaliśmy od zachodnich partnerów niż od Rosji na podstawie kontraktu jamalskiego - wynika z danych operatora gazociągów, spółki Gaz-System.
 • Siedziba Gazpromu
  Gazprom ani myśli zrezygnować z planów budowy drugiej nitki Jamału i przekonuje, że Polska już 20 lat temu zgodziła się na ten pomysł. Z kolei rząd twierdzi, że to absurd, a w umowie z 1993 chodziło o inną rurę.
 • Instalacja gazowa - zdjęcie ilustracyjne
  Rusza wyścig o fotel prezesa PGNiG. Rada Nadzorcza koncernu przyjmuje od dziś do 21 maja zgłoszenia na szefa i wiceprezesa do spraw handlowych spółki. To skutek odwołania pod koniec kwietnia Grażyny Piotrowskiej-Oliwy i wiceprezesa Radosława Dudzińskiego. Dymisje w PGNiG to efekt podpisanego słynnego memorandum dot. budowy II nitki gazociągu Jamał-Europa z rosyjskim Gazpromem.
 • Grażyna Piotrowska-Oliwa
  Utrata zaufania - tak odwołanie prezes PGNiG SA oraz jej zastępcy uzasadnia rada nadzorcza gazowego potentata. 9-osobowe gremium zdecydowało, że z władz spółki odejdzie prezes Grażyna Piotrowska-Oliwa i wiceprezes Radosław Dudziński. Do czasu powołania nowego szefa, prace zarządu koordynować ma jego członek Mirosław Szkałuba.
 • Gazociąg - zdjęcie ilustracyjne
  Moskwa ma propozycję dla Warszawy. Jak sugeruje dziennik "Kommiersant" - jeśli Polacy zgodzą się na budowę kolejnej nitki gazociągu Jamalskiego, Rosja zrezygnuje z budowy trzeciej nitki gazociągu Północnego.
 • Donald Tusk
  Premier wyciągnie wnioski w sprawie zamieszania wokół drugiej nitki gazociągu. "Poleciłem szefowi MSW napisanie raportu w sprawie memorandum" - mówi Donald Tusk.
 • Dwie godziny trwało spotkanie na szczycie w Kancelarii Premiera. Szefowie partii oraz rządu - Donald Tusk i Janusz Piechociński - rozmawiali o trwałości koalicji. Chodzi o piątkowy incydent z głosowaniem nad wotum nieufności wobec ministra transportu Sławomira Nowaka.
 • Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski podziękował Wiktorowi Janukowyczowi za podjęcie działań przybliżających Ukrainę do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Obaj prezydenci rozmawiali o tym przez telefon - poinformował IAR minister w kancelarii prezydenta Jaromir Sokołowski.
 • Rząd w Sejmie
  Będzie wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie ministra skarbu państwa Mikołaja Budzanowskiego. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział w Łęczycy, że wniosek taki zostanie złożony w najbliższych dniach. 
 • Jak zarobić na rosyjskim gazie?
  Jaką umowę podpisać z Gazpromem, by zyskać na tym jak najwięcej? Analityk Michaił Korczemkin podpowiada w rosyjskich mediach, czego powinni domagać się Polacy.