• Adele największą zwyciężczynią Brit Awards 2016
  Brit Awards – najważniejsze nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego – zostały wręczone po raz 36. Ceremonia odbyła się w londyńskiej The O2 Arenie, a najwięcej statuetek zebrała – i tu nie było niespodzianek – Adele. Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się na czerwonym dywanie...
 • Justin Bieber laureatem Brit Awards 2016
  To była noc Adele. To ona jest największą triumfatorką tegorocznej gali Brit Awards – najważniejszych nagród muzycznych na Wyspach.
 • 1. Mark Ronson feat. Bruno Mars – "Uptown Funk"
  Tym razem w ramach podsumowań roku 2015 w muzyce przedstawiamy listę najlepiej sprzedających się piosenek w Wielkiej Brytanii. Szczyt notowania przypadł Markowi Ronsonowi i jego hitowi "Uptown Funk". Jakie kawałki jeszcze pokochali Wyspiarze? Zobaczcie i posłuchajcie sami. Pierwsza dziesiątka zestawienia wygląda następująco...
 • O nich będzie głośno: Agyness B. Marry
  Polskie Agyness B. Marry, Mary Komasa, Baasch, a z importu – Denai Moore, Rae Morris, James Bay, Rhiannon Giddens, All We Are. Ci wykonawcy dopiero zaczynają swoją muzyczną drogę. Reprezentują różne gatunki, są bezkompromisowi i otwarci. W muzycznym świecie pojawiło się wielu ciekawych debiutantów. Na których warto zwrócić uwagę?
 • O nich będzie głośno w ku 2015. BBC wybrało gwiazdy jutra
  BBC Sound Of to jeden z najbardziej poważanych plebiscytów w świecie muzyki. Wyróżnieniem jest już samo znalezienie się wśród nominowanych, choć oczywiście splendor spływa przede wszystkim na zwycięzców. Zostały nimi takie dzisiejsze sławy jak Adele, 50 Cent czy Ellie Goulding, a w zeszłym roku Sam Smith. Właśnie poznaliśmy zwycięzców edycji A.D. 2015.
 • Wolf Alice – kandydaci na gwiazdę jutra
  Wolf Alice, Shamir, James Bay, Lapsley, Novelist, Raury, Shura, Slaves, SOAK, Years & Years – to artyści, którzy zapewne jeszcze dla wielu muzycznych poszukiwaczy są anonimowi, ale w tym roku to może się zmienić. Właśnie taki zestaw znalazł się bowiem na jednej z najbardziej poważanych list muzyków, którym warto przyjrzeć się w bieżącym roku.