• Felicity Jones i Eddie Redmayne w filmie "Teoria wszystkiego"
  Wielki astrofizyk i kosmolog, jeden z najwspanialszych umysłów naszych czasów, z pewnością zasłużył na kinową biografię. Tej funkcji "Teoria wszystkiego" nie spełnia – pisze Jakub Demiańczukw recenzji dla "DGP".
 • Eddie Redmayne dostał dzięki roli Hawkinga życiową szansę i ma gigantyczne szanse na Oscara
  Wielki astrofizyk i kosmolog, jeden z najwspanialszych umysłów naszych czasów, z pewnością zasłużył na kinową biografię. Tej funkcji "Teoria wszystkiego" nie spełnia.
 • "Kryptonim: Shadow Dancer" już na DVD
  Pogrążeni w rozgoryczeniu i poczuciu bezsilności Irlandczycy kontra zimni, niemniej mający dosyć konfliktu brytyjscy agenci MI5. To bohaterowie znakomitego thrillera twórcy oscarowego dokumentu "Człowiek na linie" Jamesa Marsha.
 • Andrea Riseborough i Clive Owen w filmie "Kryptonim: Shadow Dancer"
  Konflikt w Irlandii Północnej, zwany eufemistycznie "Kłopotami" (The Troubles), w kinie pojawia się od dawna. Zazwyczaj jednak pokazywany był jednostronnie: członków IRA oglądaliśmy albo jako żądnych krwi terrorystów, albo romantycznych bojowników o wolność. Czerń i biel, w której ginęły wszystkie odcienie szarości. James Marsh pokazuje ten wycinek historii Irlandii Północnej, który w kinie pojawia się rzadko, a jego "Kryptonim: Shadow Dancer" to świetny szpiegowski thriller przepełniony goryczą i poczuciem rozczarowania.
 • Clive Owen i Andrea Riseborough w filmie "Kryptonim: Shadow Dancer"
  "Kryptonim: Shadow Dancer" to świetny szpiegowski thriller przepełniony goryczą i poczuciem rozczarowania.
 • "Projekt Nim" – historia wrażliwego szympansa
  Ta historia nie mogła mieć dobrego zakończenia, w dodatku zaczyna się jak zła baśń.