• Film „Miłość i miłosierdzie” w kinach od 29 marca. Fot. Aleksandra Kamińska
  Film „"Miłość i Miłosierdzie" opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi bożego miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko, który to doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa "Jezu ufam Tobie" według wskazówek siostry, jego publicznego wystawienia w Ostrej Bramie oraz rozpowszechnienia broszur z jego reprodukcją. Ksiądz jest autorem wielu publikacji poświęconych dobroci Jezusa, w tym trzytomowej – "Miłosierdzie Boga w dziełach Jego". W 2008 roku papież Benedykt XVI w procesie beatyfikacji uznał Michała Sopoćkę za błogosławionego. W filmie "Miłość i Miłosierdzie" w rolę księdza wciela się Maciej Małysa, Faustyna Kowalska została sportretowana przez Kamilę Kamińską. Film w reżyserii Michała Kondrata na ekrany polskich kin wejdzie już 29 marca – dystrybucja Kino Świat.
 • Janusz Chabior
  To jest bardzo pozytywny człowiek, specjalista, który ma taką przypadłość jak zespół Tourette’a. To było dla mnie pewne wyzwanie. Ludzie na planie mówili, że dałem sobie radę - tak Janusz Chabior mówi o swojej roli w filmie "Underdog".
 • Ślepnąc od świateł
  Produkcja przedstawia siedem dni z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.
 • "PolandJa" w kinach 17 lutego
  Już 17 lutego w kinach "PolandJa" - komedia obyczajowa z doskonałą obsadą. W obrazie zagrają:  Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Ewa Błaszczyk, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski, Katarzyna Zawadzka i Jacek Beler.
 • Kadr z filmu "Wyklęty" Foto: Łęcki Filmowo/YouTube
  Zdjęcia do filmu fabularnego "Wyklęty" o żołnierzach podziemia antykomunistycznego zakończą się w maju – podali w środę twórcy obrazu. Produkcja borykała się z kłopotami finansowymi, ale dzięki hojności Polaków i sponsorom wiadomo już, że będzie ukończona.
 • Kadr z filmu "Wyklęty" Foto: Łęcki Filmowo/YouTube
  Zdjęcia do filmu fabularnego "Wyklęty" o żołnierzach podziemia antykomunistycznego zakończą się w maju – podali w środę twórcy obrazu. Produkcja borykała się z kłopotami finansowymi, ale dzięki hojności Polaków i sponsorom wiadomo już, że będzie ukończona.
 • Doda i Krzysztof Materna
  Doda od dawna nie nagrała nowej płyty i nie wypuściła żadnego singla. Fani piosenkarki niebawem będą jednak mieli okazję zobaczyć ją na deskach teatru. Rabczewska wystąpi w spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich" w reżyserii Krzysztofa Materny.
 • Służby specjalne
  Już 1 marca na antenie TVP2 zadebiutują "Służby specjalne" Patryka Vegi w formie serialu. Czy odcinkowa produkcja będzie różniła się od wersji kinowej? Reżyser zapewnia, że tak.
 • Dawid Ogrodnik gwiazdą disco polo
  Czwórka świetnych, młodych aktorów (Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki i Aleksandra Hamkało) w rolach głównych. Znakomici Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman i Janusz Chabior na drugim planie. Czy opowieść o muzykach z prowincji, którzy podbijają szczyty list przebojów, stanie się hitem? Oczywiście, w rytmie "Disco Polo".
 • Z ekranu wieje nudą, co jest jeszcze gorsze niż wizja rzeczywistości, którą kreują "Służby specjalne"
  W jednym z wywiadów Patryk Vega zasugerował, że dziennikarze milczą na temat premiery "Służb specjalnych", bo dostali taki zakaz. No cóż, mi nikt zakazu nie dawał, na pokazie prasowym żaden ponury dryblas w ciemnych okularach dziennikarzom nie groził, a pan Vega być może powinien wziąć pod uwagę, że jego film nie ma mocy sprawczej, a jest jedynie niezbyt udanym sensacyjnym kinem.