• Gazociąg
    Wracają rozmowy o dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. Temu między innymi poświęcona jest wizyta premier Beaty Szydło w Norwegii. To właśnie z tego kraju w 2001 roku rząd Jerzego Buzka chciał pozyskać błękitne paliwo, żeby uniezależnić kraj od dostaw z Rosji. 
  • Pracownicy PKP Energetyka
    Rząd liczył, że PKP Energetykę kupi jeden z państwowych koncernów. Okazało się jednak, że najlepszą ofertę złożył prywatny fundusz z Luksemburga. Przeciw tej sprzedaży protestuje nie tylko PiS, ale także były minister rządu Jerzego Buzka. Jego zdaniem, ta transakcja byłaby "wbrew interesom państwa".
  •  –  Zamieszanie wokół memorandum o możliwości budowy gazociągu Jamał II przez Polskę jest za duże w stosunku do rangi dokumentu – uważa Janusz Steinhoff. Według byłego ministra gospodarki problemem nie są decyzje EuRoPol Gazu, lecz brak koordynacji i nerwowe decyzje rządu. W przyszłości w takich sytuacjach należy błyskawicznie ustalać wspólne stanowisko władz Polski.
  • Nie ma mowy o poziomie konkurencji choćby zbliżonym do tego, co dzieje się na rynku energii elektrycznej. Ale to nie znaczy, że na rynku ciepłowniczym konkurencji nie ma w ogóle. Jak budować konkurencyjność w produkcji i dostawie ciepła, by korzystali na tym odbiorcy? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty w redakcji "Dziennika Gazety Prawnej".