Japonia lęku i niepewności04 listopada 2010 Czy Sinfonietta Leoša Janáčka uruchamia alternatywne rzeczywistości? Odpowiedź tylko w nowej powieści Harukiego Murakamiego „1Q84”.
Polskie siatkarki nie dostały wolnego04 listopada 2010 Siłownia, trening, odpoczynek, a po kolacji wspólne oglądanie meczów Koreanek - tak wyglądał kolejny dzień polskich siatkarek w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Japonii. W sobotę rozpoczną się spotkania drugiej rundy.
Za co płacą 88 tysięcy złotych pensji za godzinę?03 listopada 2010 Najlepiej płatną posadą na świecie nie jest praca bankiera, prawnika czy lekarza. Najwięcej można zarobić na dostarczaniu pizzy.
Polska siatkarka nie zadebiutowała na mundialu. Przez sędziów!02 listopada 2010 Najciekawszym momentem meczu Polek z Peruwiankami było zamieszanie związane z próbą wejścia na parkiet Pauliny Maj, która miała zastąpić inną libero - Mariolę Zenik. Do zmiany nie doszło, bo zdaniem arbitrów, była ona nieprzepisowa. W ten sposób sędziowie przeszkodzili Polce w debiucie na mundialu. Nie przeszkodziło to "Złotkom" wygrać spotkania i awansować do drugiej fazy mistrzostw.
Odwet Japonii za wizytę Miedwiediewa na Kurylach02 listopada 2010 Japoński minister spraw zagranicznych Saiji Maehara poinformował we wtorek, że poprosił japońskiego ambasadora w Moskwie o czasowy powrót do kraju po poniedziałkowej wizycie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa na Wyspach Kurylskich.
Miedwiediew na Kurylach. Co Polska ma do tego?02 listopada 2010 Rosja wpompuje w liczące zaledwie kilkanaście tysięcy mieszkańców wyspy miliardy rubli. Kuryle są zbyt zasobne w surowce i ważne strategicznie, by zwrócić je Tokio. Wyraźnie pokazał to Dmitrij Miedwiediew, który jako pierwszy przywódca państwa odwiedził sporny archipelag. A w całej sprawie pojawił się też polski wątek...
Ławrow pogroził palcem Japończykom01 listopada 2010 Szef dyplomacji rosyjskiej Siergiej Ławrow uznał w poniedziałek za niedopuszczalną reakcję Japonii na wizytę prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa na Wyspach Kurylskich i zapowiedział, że wezwie ambasadora Japonii w Moskwie.
Miedwiediew na Wyspach Kurylskich. Japonia wściekła01 listopada 2010 Prezydent Dmitrij Miedwiediew przyleciał w poniedziałek rano na Wyspy Kurylskie, od zakończenia II wojny światowej, kiedy ich okupację rozpoczął ZSRR, sporne terytorium między Rosją a Japonią.
Mistrzostwa, których nikt nie ogląda31 października 2010 Przyznanie Japonii praw do organizowania mistrzostw świata to błąd. Na mecze nie chodzi nikt, sale świecą pustkami. Naw gdy gra drużyna gospodarzy, to i tak widzowie nie zapełniają hal sportowych. Ta impreza nie przypomina więc zawodów rozgrywanych w tych krajach, gdzie siatkówka jest popularna.
Polki przegrały wygrany mecz29 października 2010 Miłe złego początki - można powiedzieć, komentując mecz Polek z Japonkami. Choć nasze zawodniczki wygrały dwa pierwsze sety, to później go głosu doszły potomkinie samurajów. Japonki zacisnęły zęby, krzyknęły "banzai" i wygrały wojnę nerwów, pokonując nasze siatkarki 3-2.