• Późno wykryta jaskra daje małe szanse na wyleczenie
  Brak regularnych badań okulistycznych może się skończyć utratą wzroku - ostrzegają lekarze. Do 16 marca trwa Międzynarodowy Tydzień Jaskry.
 • W Polsce na jaskrę choruje milion osób
  Pod hasłem "Wykryj jaskrę - ocal wzrok" w połowie kwietnia rozpocznie się w całej Polsce kampania edukacyjna poświęcona wczesnemu wykrywaniu tej choroby, będącej jedną z najczęstszych przyczyn utraty wzroku.
 • W okulistyce jest dużo nowości. W Polsce rozpoczęło się pierwsze Międzynarodowe Forum Chirurgii Okulistycznej
  Pierwsze w Polsce Międzynarodowe Forum Chirurgii Okulistycznej rozpoczęło się w Katowicach. Dwudniowa impreza, w której uczestniczą polskie i międzynarodowe autorytety z tej dziedziny, ma upowszechnić wśród lekarzy m.in. najnowsze metody leczenia.
 • Minikomputer wszczepiony do oka będzie kontrolował ciśnienie śródgałkowe
  Naukowcy amerykańscy skonstruowali komputer o wielkości jednego milimetra sześciennego. Będzie on wszczepiany do oka chorym na ostrą postać jaskry. Ma monitorować ciśnienie śródgałkowe - poinformował magazyn naukowy Technology Review.
 • W marcu bezpłatne badania wzroku w województwie łódzkim
  Mieszkańcy woj. łódzkiego w wieku od 35 do 60 lat będą mogli skorzystać w marcu z bezpłatnego badania okulistycznego. Badania będą przeprowadzane w siedmiu placówkach ochrony zdrowia podlegających urzędowi marszałkowskiemu w Łodzi.
 • Wady wzroku to wynik rozwoju cywilizacyjnego
  Na jaskrę powodującą stopniowy zanik nerwu wzrokowego coraz częściej chorują osoby młode. W gałce ocznej schorzenie to rozwija się latami - nawet do 20 lat, dlatego okresowe badania wzroku odgrywają w jej rozpoznaniu ogromną rolę.