• Jean Dujardin
  Laureat Oscara za tytułową kreację w „Artyście”, Jean Dujardin, wystąpi w głównej roli w serialu „The French Detective” w reżyserii Luca Bessona.
 • "Facet na miarę" w kinach od 15 lipca
  "Facet na miarę" to kolejny – po "Nietykalnych" i "Za jakie grzechy, dobry Boże?" – francuski hit, który chodzi na ekrany polskich kin.
 • Heroina bohaterką kina: "Pulp Fiction" (1994)
  W piątek 12 czerwca do polskich kin wejdzie inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller, który historię opisaną w słynnym "Francuskim łączniku" pokazuje z… francuskiej perspektywy. "Marsylski łącznik" przedstawia brutalne realia przemytu hurtowych ilości heroiny do USA. A że narkotyki od dawna inspirują filmowców, przypominamy te dzieła, w których jedną z głównych ról zagrała właśnie heroina.
 • Niewierny Jean Dujardin
  Świeżo opromieniony sławą aktor Jean Dujardin rzuca w naszą stronę porozumiewawcze spojrzenie spomiędzy szeroko rozłożonych kobiecych nóg. No cóż, nic dziwnego, że na reakcję francuskich środowisk feministycznych nie czekaliśmy długo.
 • George Clooney nakręci "Obrońców dzieł sztuki"
  Jean Dujardin, Paul Giamatti i Cate Blanchett to aktorzy, których być może zobaczymy w kolejnym obrazie w reżyserii George'a Clooneya, "Monuments Men".
 • "Artysta" teraz na DVD
  Francuski reżyser i scenarzysta Michel Hazanavicius w swoim "Artyście" wybrał niełatwą drogę.
 • Jean Dujardin i Clara Ponsot w filmie "Niewierni"
  To nie jest elegancki i wysmakowany "Artysta". Twórcy nagrodzonego pięcioma Oskarami hitu – jego gwiazda Jean Dujardin i reżyser Michel Hazanavicus – nakręcili zupełnie inny film. "Niewierni" to pełna humoru i seksu opowieść o niewierności, która w rodzimej Francji wywołała sporo kontrowersji. Do polskich kin komedia o bardzo erotycznym zabarwieniu trafi 28 września...
 • Najlepsza aktorka Meryl Streep i najlepszy aktor w roli głównej – Jean Dujardin
  Niespodzianek znów nie było. Na 84. oscarowej gali triumfowali rekordziści nominacji – filmy "Artysta" oraz "Hugo i jego wynalazek", zdobywając po pięć nagród. Choć te w najważniejszych kategoriach przejął jednak czarno-biały obraz Michela Hazanaviciusa. Nikogo też nie zaskoczyła złota statuetka w rękach "Żelaznej damy" Meryl Streep oraz wciąż nagradzanych za role drugoplanowe – Octavii Spencer ("Służące") i Christophera Plummera ("Debiutanci"). "Rozstanie" Asghara Farhadiego pokonało m.in. "W ciemności" Agnieszki Holland. Szkoda. Oto laureacie Oscarów 2012!
 • Russell Crow i Jean Dujardin – najlepszy aktor w filmie "Artysta"
  W niedzielny wieczór w londyńskim Royal Opera House odbyła się ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Największym zwycięzcą znów okazał się "Artysta". Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA. Wyróżnienie dla najlepszej aktorki przypadło Meryl Streep, która idąc po nagrodę, zgubiła but. Na szczęście z pomocą pośpieszył jej Colin Firth. Oto laureaci BAFTA 2012 i gwiazdy, które tłumnie przybyły na imprezę uznawaną za rozgrzewkę przed Oscarami...
 • Ekipa "Artysty"
  "Artysta" znów bierze wszystko, tym razem w Wielkiej Brytanii. Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA.