• Armia rosyjska
  W Zachodnim Okręgu Wojskowym Rosji sformowano od 2016 roku ponad 70 jednostek i zgrupowań wojsk, w tym dwie dywizje i trzy brygady, armia otrzymała ok. 5 tys. jednostek nowego i zmodernizowanego sprzętu - oświadczył we wtorek minister obrony Siergiej Szojgu.
 • Posiedzenie rządu
  Rząd przyjął plan wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. To tajny dokument, którego powstanie zapowiedziała w expose premier Ewa Kopacz. Z racji nałożenia na plan klauzuli tajności niewiele można powiedzieć o szczegółowych zapisach dokumentu. Wiadomo jednak, że w sposób kompleksowy i spójny opisuje kwestie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
 • Rosyjscy dywersanci
  Rosyjscy dywersanci na wschodzie Ukrainy mają makabryczny plan. "Rosjanie zamierzają zabić 100-200 ludzi, a potem wprowadzić na terytorium Ukrainy wojska" - powiedział jeden z szefów ukraińskiego kontrwywiadu, Witalij Najda.
 • „Dali nam w kość, ale było super. Wykańczały nas głównie wielkie mrozy i niewygodne buty
  Pukali się w głowę i odradzali jej służbę w wojsku, a ona robiła swoje. I się udało. Wojskiem interesowała się od dawna, ale o włożeniu munduru pomyślała na poważnie dwa lata temu. Po liceum zaczęła naukę w szkole ochroniarskiej. Zrzuciła zbędne kilogramy i zaczęła trenować walkę mieczem i samoobronę. Kiedy została wartownikiem w 5 Batalionie Dowodzenia w podkrakowskiej Rząsce, 8 Bazie Lotnictwa Transportowego i Dowództwie Wojsk Specjalnych niektórzy współpracownicy mówili, że nadawałaby się na żołnierza. Wtedy pomyślała: "Czemu nie połączyć pasji z zawodem?”.