• Ziemia widziana z orbity
  Miliarder Jeff Bezos, który chce być realizatorem amerykańskiego powrotu na Księżyc, zademonstrował makietę księżycowego lądownika Blue Moon. Chce on brać udział w realizacji amerykańskiego harmonogramu powrotu na Księżyc.
 • Donald Trump
  Prezydent USA - jak donosi portal Axios - chce iść na wojnę z Amazonem. Zdaniem Donalda Trumpa i jego bogatych znajomych, internetowy gigant niszczy bowiem tradycyjne sklepy. Do tego, do szefa Amazonu należy także - bardzo krytyczny wobec działań Trumpa - dziennik "Washington Post". Informacje o nadchodzącym konflikcie sprawiły, że akcje Amazona spadły o 5 proc.
 • Bill Gates
  Oto nowa odsłona listy najbogatszych Amerykanów miesięcznika "Forbes". O ile nazwiska na pierwszej i drugiej pozycji nie są zaskoczeniem, to na dalszych miejsach widoczne są zmiany. Do pierwszej piątki najbogatszych ludzi w USA wskoczył szef Amazona, Jim Bezos. W zestawieniu znalazł się też najmłodszy miliarder w Stanach - Evan Spiegel ma zaledwie 25 lat.
 • Najstarszy amerykański dziennik sprzedany. Nabywcą gazety "Washington Post" - za ćwierć miliarda dolarów - został Jeff Bezos, założyciel i prezes portalu internetowego Amazon.
 • Świat dzieli się na ten przed powstaniem internetu i na ten po
  Świat dzieli się na ten przed powstaniem internetu i na ten po. Czy teraz jest lepiej i łatwiej? Próba odpowiedzi w cyklu "Wirtualna rewolucja".