• Legenda polskiego hip hopu Kaliber 44 wraca z nowym albumem
  16 lat po premierze ostatniego albumu studyjnego firmowanego przez Kaliber 44, legendarny skład zapowiada wielki powrót z nowym materiałem.
 • Dawid Ogrodnik znakomity w "Chce się żyć"
  Znany z filmu "Jesteś Bogiem" Dawid Ogrodnik stał się gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu, gdzie pokazywany jest film "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy.
 • "Jesteś bogiem" już na DVD
  Sukces "Jesteś bogiem" mógł zaskoczyć jedynie tych, którzy nie dostrzegają popularności polskiego hip-hopu. Tym bardziej, że takiego filmu nad Wisłą nie było: rodzimi raperzy pojawiali się co najwyżej w dokumentach w rodzaju "Blokersów" Sylwestra Latkowskiego.
 • "Obława" – 10 nominacji do Polskich Nagród Filmowych
  "Obława", "Pokłosie", "Jesteś Bogiem" i "Drogówka" to filmy, które otrzymały najwięcej nominacji do Orłów 2013. Laureatów Polskich Nagród Filmowych poznamy 4 marca.
 • Marcin Kowalczyk z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego
  – Nie jestem w stanie poddać się reżyserowi, który "prowadzi za sobą" – mówi Marcin Kowalczyk, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012 za rolę Magika w filmie "Jesteś Bogiem".
 • "W ciemności"
  "W ciemności", "Róża", "Jesteś Bogiem", "Pokłosie" – o tych polskich filmach było głośno w mijającym roku. W kinach było tłoczno, a dwa tytuły przekroczyły magiczną liczbę miliona widzów... Oto najważniejsze premiery roku 2012.
 • Robert Więckiewicz w filmie "W ciemności"
  Rok 2012 rozpoczął się dla Polski mocnym akcentem: na ogłoszonej w styczniu liście nominacji do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej znalazł się dramat "W ciemności" Agnieszki Holland – w kategorii obraz nieanglojęzyczny. Nominację do statuetki otrzymał także operator Janusz Kamiński, za zdjęcia do filmu Stevena Spielberga "Czas wojny". Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy w polskim kinie...
 • "Jesteś Bogiem" to film o początkach hip hopowej grupy Paktofonika, który niespodziewanie stał się kinowym hitem tego roku. Panowie z grupy o nazwie Coolporterzy, postanowili zrobić własną, alkoholową wersję trailera tego filmu. Jak Wam się podoba "Jestem Ubogiem"?
 • Weronika Rosati, Teresa Rosati i Danuta Szaflarska
  Złote Kaczki – najbardziej znane polskiej nagrody filmowe – mają już nowych właścicieli. Najwięcej prestiżowych statuetek zebrali twórcy "Jesteś Bogiem". Ceremonia odbyła się w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach, a dla gości zaśpiewał Joe Cocker. Oto gala w obiektywach fotoreporterów...
 • Poznański sąd ogranicza dystrybucję "Jesteś Bogiem"
  Film „Jesteś Bogiem”, przedstawiający historię legendarnej grupy hiphopowej Paktofonika, nie może być dystrybuowany, rozpowszechniany ani udostępniany poza wyświetlaniem w kinach. Powód? Obraz zawiera treści, które mogą godzić w dobra osobiste Krzysztofa Kozaka. Do takiego wniosku doszedł Sąd Okręgowy w Poznaniu, zabezpieczając jego powództwo o ochronę dóbr osobistych.