• Jacht
  Na mazurskich jeziorach trwa już majówka: otwarto większość barów, na wodzie są jachty, uruchomiono system sygnalizacji ostrzegawczej przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Aby skusić żeglarzy do wynajęcia jachtów armatorzy montują na nich m.in. ogrzewanie i prysznice.
 • Łabska Trasa rowerowa_Decin. fot. Petr Polák
  Na rowerze, na piechotę, w wodzie, na koniu, na skałkach – ten, kto kocha sport i adrenalinę, nie mógł trafić lepiej. Czechy to idealne miejsce dla miłośników turystyki aktywnej.
 • Zalew Zakrzówek pod Krakowem
  Czy by nurkować, trzeba planować dalekie zagraniczne wakacje nad ciepłym morzem? Oczywiście można, ale wcale nie jest to konieczne, by spróbować swoich sił w eksplorowaniu podwodnych głębin. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani z powodzeniem znajdą świetne miejsca do nurkowania... w Polsce!
 • Willa Kwaśniewskich na Mazurach (źródło: www.fakt.pl)
  Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy od kilku dni znów są w centrum zainteresowania za sprawą tajemniczej willi w Kazimierzu Dolnym. "Fakt" postanowił pokazać z powietrza, jak mieszka para prezydencka. Wysłał więc drona na Mazury, nad piękną i położoną wśród jezior posiadłość Kwaśniewskich.
 • Mazury (zdjęcie ilustracyjne)
  Mimo chłodnego i deszczowego lata operatorzy turystyczni z Mazur oferujący wyszukane rozrywki czy luksusowe warunki wypoczynku nie narzekają na brak gości. "Czas chińszczyzny i śmierdzących jachtów się skończył" - zapewnia właściciel firmy czarterującej łodzie.
 • Mazury
  Część żeglarzy pływających po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich cumuje w rezerwatach i pali w nich ogniska. "Wolą się przespać w ładnym miejscu i do tego za darmo, a przyrodę mają w nosie" - mówią o nich ci żeglarze, których oburza takie zachowanie.
 • Piękne Mazury
  Zespoły wodnych karetek pogotowia rozpoczęły dyżury na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Lekarze i ratownicy medyczni przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem żeglarzy. W razie wypadku albo nagłego zdarzenia można ich wezwać, dzwoniąc na numer 601 100 100.
 • Sezon na Mazurach otwarty
  W porcie Keja w Węgorzewie uroczyście, z pełnym ceremoniałem żeglarskim otwarto sezon żeglarski na Mazurach. Podczas inauguracji sezonu jubileusz 60-lecia świętował Klub Morski LOK w Węgorzewie.
 • Mazury
  Do piątku 11 listopada do godz. 11.11 czasu Greenwich, tj. godz. 12.11 czasu polskiego, można głosować w światowym konkursie na nowe cuda natury. O wejście do finałowej siódemki walczą w nim Mazury. Wyniki głosowania poznamy w piątek o godz. 20.07.
 • Początki baloniarstwa sięgają XVIII wieku. Pierwszy lot (bezzałogowy) balonu miał miejsce 5 czerwca 1783r. w Annoney we Francji
  50 balonów i 4 sterowce można oglądać na IV Mistrzostwach Baloniarzy w Ełku (warmińsko-mazurskie). Zawody polegają na locie do celu. Oprócz zawodników z Polski startują baloniarze z Litwy, Łotwy, Norwegii, Czech i RPA.