• Michał Otłowski: Każdy film ma swój czas
  Od lat fascynującym mnie tematem pozostaje szeroko pojęta sprawiedliwość – mówi reżyser i scenarzysta Michał Otłowski, debiutujący w kinie kryminałem "Jeziorak".
 • "Dla ciebie wszystko"
  Jesień to zwykle dobry czas dla kinomanów. Nie inaczej jest w tym roku – tylko w tym tygodniu na ekrany kin wchodzi 10 nowych produkcji, w większości interesujących. Co wybrać? Podpowiadamy.
 • Jowita Budnik w filmie "Jeziorak"
  Jaskółka zmian na filmowym niebie – pisze Łukasz Maciejewski dla "DGP". – "Jeziorak" Michała Otłowskiego to jedna z nielicznych prób mierzenia się w polskim kinie z jednym z najpopularniejszych filmowych i literackich gatunków – kryminałem. Powiedzmy od razu, że próba jest całkiem udana, co cieszy tym bardziej, że mamy do czynienia z pełnometrażowym debiutem.
 • Jowita Budnik: Jeśli ktokolwiek chce mnie porównać do bohaterki "Fargo", to będę zaszczycona
  Opowiadamy o kobiecie, która jako jedyna funkcjonuje w silnie zmaskulinizowanym świecie. To nie jest przypadek. Tylko silne babki mogą tam wytrzymać i dać sobie radę – mówi Jowita Budnik, która zagrała główną rolę w "Jezioraku".
 • Podkomisarz Iza Dereń (Jowita Budnik) – enigmatyczna, zastanawiająco smutna dziewczyna w zaawansowanej ciąży
  Jaskółka zmian na filmowym niebie. "Jeziorak" Michała Otłowskiego to jedna z nielicznych prób mierzenia się w polskim kinie z jednym z najpopularniejszych filmowych i literackich gatunków – kryminałem. Powiedzmy od razu, że próba jest całkiem udana, co cieszy tym bardziej, że mamy do czynienia z pełnometrażowym debiutem.
 • "Zaginiona dziewczyna" (premiera: 10.10)
  Czesław Niemen śpiewał, że "mimozami jesień się zaczyna…", ale dobrymi filmami również. Premiery najbliższych tygodni i miesięcy zapowiadają się bardzo interesująco. Spośród nich wybraliśmy 10 pozycji obowiązkowych, których kinomanom przegapić nie wypada.
 • "Potop Redivivus" – przemontowana przez Jerzego Hoffmana wersja największegohitu rodzimego kina
  Rusza 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. Po raz pierwszy pod dyrekcją artystyczną krytyka Michała Oleszczyka.
 • "Bogowie" (reż. Łukasz Palkowski)
  13 filmów będzie rywalizowało o nagrodę główną podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Są wśród nich kinowe hity i sześć propozycji premierowych. Oto obrazy, które w tym roku walczą o Złote Lwy:
 • Jezioro
  Utonięcie było przyczyną śmierci piłkarza drugoligowego klubu Jeziorak Iława Iwo Zubrzyckiego - poinformowała prokuratura rejonowa w Iławie (warmińsko-mazurskie). Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci sportowca.
 • Policja
  Na jeziorze Jeziorak Mały w Iławie odnaleziono ciało zaginionego blisko dwa tygodnie temu piłkarza miejscowego II ligowego klubu Jeziorak Iwo Zubrzyckiego. Jak podała policja sekcja zwłok ma wyjaśnić przyczynę śmierci zawodnika.