• Al Pacino zagra w filmie inspirowanym listem Johna Lennona
  Laureat Oscara Al Pacino przyjął główną rolę w filmie "Imagine", którego akcja kręcić się będzie wokół listu Johna Lennona. Aktor wcieli się w postać fikcyjnej gwiazdy rocka.
 • The Beatles: John Lennon, Ringo Starr, Paul McCartney i George Harrison
  Singiel "Love Me Do", nieznanej liverpoolskiej grupy The Beatles, trafił 50 lat temu do brytyjskich sklepów płytowych. Autorem utworu był 20-letni wówczas basista grupy Paul McCartney. Było to również pierwsze nagranie Beatlesów z perkusistą Ringo Starrem.
 • The Beatles w 1965 roku
  – Beatlesi chcą trzymać cię za dłoń a Rolling Stones – spalić twój dom – pisano w mediach w latach 60. odróżniając wizerunki dwóch najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, głównych przedstawicieli "brytyjskiej inwazji". Wszystko było jasno rozpisane: z jednej strony miły i przypominający uczniaka Paul McCartney oraz nieco rozwydrzony, ale i uroczy John Lennon. Po drugiej stronie barykady Keith Richards, pirat pozbawiony przedniego zęba i wyzywający Mick Jagger z wielkim, wystającym językiem. Prawda o życiu Beatlesów była zupełnie inna i przeraziłaby każdą brytyjską matkę, marzącą o wydaniu córki za jednego z członków "Bajecznej Czwórki"...
 • Zbiór listów Johna Lennona ukaże się już w październiku
  Wdowa po Johnie Lennonie, Yoko Ono zgodziła się na publikację jego listów. Korespondencja ikony muzyki rozrywkowej XX wieku, zostanie wydana w październiku.
 • John Lennon zginął 31 lat temu
  – Człowieku, czy wiesz, co zrobiłeś? – zapytał policjant. – Zastrzeliłem Johna Lennona – odpowiedział Mark Chapman. Był 8 grudnia, 1980 roku, godzina 22.50. Tego samego dnia o godz. 23.07 lekarze stwierdzają zgon eks Beatlesa. Wiadomość błyskawicznie obiegła cały świat.
 • John Lennon by się zdziwił...
  Brytyjski dom aukcyjny Omega, wystawił na aukcję... ząb Johna Lennona. Podczas licytacji ząb eks Beatlesa osiągnął cenę 31,2 tys. dolarów. Kupił go dentysta z Kanady.
 • 1. Michael Jackson zarobił w tym roku 170 mln dolarów
  W przypadku sławnych ludzi śmierć nie oznacza końca kariery... Choć Michael Jackson nie żyje już od dwóch lat, Król Popu wciąż zarabia miliony. Z majątkiem wycenianym na 170 mln dolarów trafił na na pierwsze miejsce rankingu najlepiej zarabiających, nieżyjących gwiazd, który corocznie przygotowuje magazyn "Forbes". Aby znaleźć się w tym zestawieniu zmarły celebryta musiał zarobić między październikiem 2010 a październikiem 2011 przynajmniej 6 mln dolarów. Oto ranking gwiazd, które zarabiają nawet po śmierci...
 • John Lennon
  Yoko Ono zgodziła się na publikację listów Johna Lennona.
 • Brad Pitt
  Brad Pitt zamierza wcielić się w Johna Lennona w nowym filmie biograficznym o Beatlesie.
 • Nieśmiertelny Sinatra
  Oto albumy, które przypadną do gustu miłośnikom muzyki dobrej i pięknie wydanej.