• John Wayne i Dean Martin w filmie "Rio Bravo"
  Dzieło Howarda Hawksa zostało już tyle razy obwołany najlepszym westernem w dziejach kina, że próba oceniania go jako filmu gatunkowego mija się z celem.
 • Gwyneth Paltrow zdobyła w 1999 r. statuetkę za rolę w "Zakochanym Szekspirze" i zalała się łzami
  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne, wreszcie – oscarowi rekordziści Meryl Streep i Jack Nicholson – m.in. ci aktorzy są na listach artystów nagradzanych statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.
 • 1. Johnny Depp
  Od 2004 roku firma Harris Interactive bada sympatie i antypatie amerykańskiego społeczeństwa, także te dotyczące gwiazd Hollywood. W tym roku na szczycie listy ulubionych aktorów znalazł się Johnny Depp. Na drugiej pozycji uplasowali się Denzel Washington i Clint Eastwood, którzy zdobyli taką samą liczbę głosów. Co ciekawe, w zestawieniu widnieje tylko jedno kobiece nazwisko – Sandry Bullock. Oto pierwsza dziesiątka ulubionych aktorów Ameryki...
 • John Wayne zagrał w ponad 150 filmach
  Zielone nakrycie głowy amerykańskiego aktora Johna Waynea z wojennego dramatu "Zielone berety" z 1968 roku, zostało sprzedane na aukcji. Podczas licytacji eksponat osiągną zawrotną kwotę 175.250 dolarów.