Banderas będzie jak papież Franciszek?10 grudnia 2013Producent dwóch włoskich filmów o Janie Pawle II z Piotrem Adamczykiem, Pietro Valsecchi chce teraz nakręcić opowieść o Franciszku. W roli głównej widzi Antonio Banderasa.
Te słowa uczyniły z niego papieża? Opublikowali rękopis28 marca 2013Cztery punkty spisane ręcznie na jednej kartce papieru - to streszczenie przesłania, jakie na jednej z kongregacji poprzedzających konklawe wygłosił do kardynałów Jorge Mario Bergoglio. To, co wówczas powiedział, mogło wpłynąć na wynik głosowania purpuratów. Sporządzony przez niego rękopis właśnie opublikowano.
Włoscy biskupi pogratulowali nie temu kardynałowi14 marca 2013Co o przebiegu konklawe może mówić ta pomyłka? Włoscy biskupi byli na tyle pewni, że nowym papieżem będzie jeden z nich, że rozesłali do mediów komunikat, w którym dziękowali Bogu za wybór na Tron Piotrowy... kard. Angelo Scoli.
Cień w biografii nowego papieża. Oskarżenia z przeszłości14 marca 2013Przy okazji wyboru Jorge Mario Bergoglio na papieża przypominane są kwestie dotyczące przeszłości, a konkretnie czasów, w których w Argentynie rządziła brutalna wojskowa junta. I pytania o rolę bądź jej brak nowego papieża w sprawie porwania i przetrzymywania przez wojskowych dwóch księży.
Prezydent Komorowski gratuluje papieżowi i zaprasza go do Polski13 marca 2013Bronisław Komorowski przesłał na ręce papieża Franciszka depeszę gratulacyjną. W imieniu swoim i wszystkich Polaków, prezydent gratuluje kardynałowi Bergoglio i zaprasza go do złożenia wizyty w naszym kraju.
Papieżem mógł być już osiem lat temu. Teraz na niego nie stawiali13 marca 2013Mówi się, że Jorge Mario Bergoglio w czasie konklawe w 2005 roku zdobył drugą ilość głosów po Josephie Ratzingerze. Teraz jednak bukmacherzy nie stawiali na Argentyńczyka - w serwisie Paddy Power jego szanse wyceniano jak 33:1.
Argentyńczyk papieżem. Buenos Aires oszalało13 marca 2013Aplauz, wybuch entuzjazmu i owacje na stojąco. Tak katoliccy wierni z Buenos Aires zareagowali na wieść, że były prymas Argentyny Jorge Mario Bergoglio został wybrany na nowego papieża. "To papież, z którym się dogadamy" - cieszą się hiszpańskie media.
Kardynał Bergoglio papieżem "znalezionym na końcu świata"13 marca 2013"Wydaje się, że kardynałowie znaleźli papieża na końcu świata" - powiedział do tłumów zebranych na Placu św. Piotra nowy papież. Jorge Mario Bergoglio, który od dziś jako Franciszek stoi na czele Kościoła katolickiego, prosił o modlitwę za Benedykta XVI i za siebie.
Nowy papież Franciszek I. ZDJĘCIA13 marca 2013Kardynał Jorge Mario Bergoglio został wybrany nowym papieżem. To pierwszy w historii kościoła papież spoza Europy. Przyjął imię Franciszek. Kardynałowie wybrali następcę Benedykta XVI. Parę minut po 19.00 nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym, wybór nowego papieża ogłosiło też bicie dzwonów w rzymskich kościołach.