• Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki i dyrektor zarządzający i szef Centrum Korporacyjnego JP Morgan Steve Cohen
  Największy bank USA, JP Morgan, zawija do Polski. Dyrektor firmy powiadomił, że placówka banku zostanie otwarta w połowie 2018 roku. JP Morgan Chase działa już w przeszło 50 krajach i ma ponad 120 mln klientów, a wartość jego aktywów jest liczona w bilionach dolarów.
 • Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki i dyrektor zarządzający i szef Centrum Korporacyjnego JP Morgan Steve Cohen
  Czy faktowi, że jedna z największych instytucji finansowych świata – bank JP Morgan, otwiera właśnie centrum korporacyjne w Warszawie, należy przypisywać jakieś szczególne znaczenie? Nie.
 • Rosnący wykres
  Ekonomiści JP Morgan podwyższyli prognozę dynamiki polskiego PKB w 2017 r. do 3,4 proc. wobec 3 proc. wcześniej, a w 2018 r. do 3,2 proc. z 3,1 proc. Ich zdaniem w 2017 r. inflacja nie osiągnie celu NBP, a pierwsze podwyżki stóp procentowych nastąpią w połowie 2018 r.
 • PRgonoza na 2013
  Największe amerykańskie banki czarno widzą polską gospodarkę w przyszłym roku. Zdaniem analityków JP Morgan wzrost PKB będzie dużo niższy rządowych przewidywań. Z kolei ekonomiści Morgan Stanley uważają, że Polska "równa w dół" do państw regionu, a rząd przyjmuje zbyt optymistyczne założenia.
 • Bank
  Bank JP Morgan podwyższył średnioroczną prognozę PKB dla Polski na 2012 r. do 3,2 proc. z wcześniejszej 3,0 proc. wobec 4,3 proc. za 2011 r. Zastrzegł jednak, że nadal spodziewa się spowolnienia w najbliższych kwartałach.
 • JP Morgan podniósł prognozę dla Polski
  W reakcji na poniedziałkowe dane o produkcji przemysłowej za listopad, JP Morgan podniósł prognozę polskiego PKB w ujęciu kdk za IV kw. o 1 pkt proc. do 3,0 proc., prognozę rdr do 3,5 proc. oraz prognozę za cały 2011 r. do 4,1 proc. z 4,0 proc.
 • Amerykański bank wieszczy dobrą sytuację w Polsce
  Jeden z największych amerykańskich banków ma dobre wieści. Zdaniem analityków instytucji, polska gospodarka będzie się rozwijać w szybkim tempie i nie ma co mówić o spowolnieniu.
 • Rewelacyjna prognoza dla polskiej gospodarki
  Amerykański bank wieszczy świetne chwile polskiej gospodarki. Po dzisiejszych dobrych danych o PKB, jeden z banków inwestycyjnych, twierdzi, że Polska powinna rozwijać się szybciej, niż prognozuje rząd.
 • Według JP Morgan Polska nie wejdzie do strefy euro przed 2019 r.
  Pozostanie Polski poza eurostrefą nie jest "realistyczną, długofalową opcją" - ocenia bank JP Morgan przewidując, iż Polska i Węgry nie wprowadzą euro przed 2019 r., a Czechy zrobią to po 2020 r.